Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tom Lee: Kripto Para Piyasası Küresel Piyasalar Yüzünden Düşüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tom Lee: Kripto Para Piyasası Küresel Piyasalar Yüzünden Düşüyor
Tom Lee: Kripto Para Piyasası Küresel Piyasalar Yüzünden DüşüyorKripto para sektörünün önde gelen isimlerinden Thomas Lee, piyasanın mevcut durumu hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Lee’ye göre kripto para piyasası ile küresel piyasalar arasında derin bir bağlantı var ve kripto para fiyatlarındaki düşüş bu bağlantıyla açıklanabilir.

Küresel Piyasalar ve Kripto Para

Tom Lee, kripto para piyasasında yaşanan düşüş hakkında konuştu. Lee’ye göre kripto para fiyatlarında yaşanan düşüş aslında küresel piyasalarda yaşanan düşüş ile doğrudan bağlantılı durumda.

ABD Başkanı Donald Trump bundan kısa bir süre önce önümüzdeki yılın başından itibaren Çin’e uygulanan gümrük vergisini arttıracağını söyledi. Başkan Trump’ın bu tehdidi, ABD-Çin ilişkilerinin gerilmesine yol açtı. Küresel piyasalar da bu gerginlikten etkilendi ve özellikle Dow, S&P 500 hisselerinde ciddi düşüş görüldü.

Başkan Trump, yaşanan bu gerginliğin ardından gümrük vergilerinde bir artış olmayacağını söyledi ve kendisinin bu açıklaması ABD-Çin ilişkilerinin yeniden “normale” dönmesini sağladı. Bugün itibariyle de Dow ve S&P 500 hisselerinde kayda değer bir artış görmek mümkün.

Tom Lee, kripto para piyasasında yaşanan düşüşün bu iki ülke arasındaki gerginlikle açıklanabileceğine inanıyor. Lee’ye göre bu gerginlik küresel piyasaların; küresel piyasalar da kripto paraların darbe almasına yol açtı.

Yatırım Fırsatı?

Tom Lee, piyasa bu haldeyken yatırım yapmanın mantıklı olabileceğini düşünüyor. Bitcoin’in kısa vadede yaşadığı düşüşün uzun vadedeki yükselişini durdurmayacağını belirten Lee, insanlara yine de piyasadaki bazı koinlere yatırım yaparken dikkatli olmalarını öneriyor:

“Önemli olan piyasadaki bazı kripto paraların gelip geçici olduğunu fark etmek. Ama Bitcoin, Ethereum, Ripple (XRP) gibi kripto paralar burada kalıcılar.”

Tom Lee: Kripto Para Piyasası Küresel Piyasalar Yüzünden Düşüyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tom Lee: Kripto Para Piyasası Küresel Piyasalar Yüzünden Düşüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bloomberg: Bitcoin Fiyatı Eriyor, 1.500 Dolar Mümkün 11 yıldır görülmeyen görüldü: Bitcoin’e Yuan dopingi Önde gelen Japon Bitcoin borsasından önemli karar Ravencoin Binance’da Listeleniyor Justin Sun’un 20 Milyon Dolar ve Tesla Araç Dağıttığı Kampanyası Eleştirilerin Hedefi Oldu! İşte Wall Street’in Bitcoin Boğası Tom Lee’nin En Son BTC Tahmini

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır