Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Avustralya Eyaleti Blockchain Tabanlı Sürücü Ehliyeti Projesini Test Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Avustralya Eyaleti Blockchain Tabanlı Sürücü Ehliyeti Projesini Test Ediyor
Avustralya Eyaleti Blockchain Tabanlı Sürücü Ehliyeti Projesini Test Ediyor


Avustralya‘nın New South Wales (NSW) eyaletinin hükümeti, Kasım ayında hayata geçirilmesi planlanan ve sürücü ehliyetlerinin blockchain tabanlı dağıtımını ön gören projeyi denemeye başladı.

20 Ağustos tarihinde yapılan bir duyuruda, NSW hükümetinin eyalette bulunan 140.000 ehliyet sahibi ile 2019 yılında süreci tamamlayacağı vurgulandı. Avustralyalı bir IT firması olan Secure Logic projenin teknolojik sorumluluğunu üstlenecek. Firma pazartesi günü yaptığı açıklamada söz konusu blockchain platformunun verileri güvenli bir şekilde dağıtık yöntemi kullanarak depolayacağı vurgulandı.

ZDNet isimli yerel haber kaynağının aktardığına göre, TrustGrid isimli blockchain ağı geçtiğimiz yıl ile eyaletin Dubbo şehrinde denenmiş.

Bu yeni program ile hükümetin varmak istediği sonuç ise, kullanıcıların mobil uygulama aracılığıyla dijital ehliyetlerini gösterebilmelerini sağlamak adına, sürücü ehliyeti bilgilerinin dağıtık bir ağda depolanması ve sergilenmesi. Sürücüler bu yeni yöntem hayata geçtiği taktirde yanlarında yaşlarını veya kimliklerini, araba sürebilecek yeterlilikte olduklarını ispat etmek için fiziksel sürücü ehliyetleri ile gezmek zorunda kalmayacaklar.

Avustralya özellikle blockchain konusunda küçük bir ülke olmasına rağmen çok büyük adımlar atmaya devam ediyor. 2 gün önce yayınladığımız bir haberde yer alan araştırmaya göre, herhangi bir kripto para birimine sahip Avustralya vatandaşlarının sayısı 2018 yılında üç katına çıktı.  Araştırma toplam 2.000 kişi ile yapıldı ve bunların arasındaki kişilerin %50’si kripto para birimlerini yatırım olarak görürken, %34’ü FOMO (bir şeyleri kaçırma korkusu) sebebiyle bu sektöre dahil olduğunu belirtmekte. Geriye kalan %26 ise kripto para birimlerini emeklilik yatırımı olarak kullanmayı planlıyor.


İlgili haber:
Araştırma: Kripto Para Sahibi Avustralyalıların Sayısı, Ayı Piyasasına Rağmen 3 Katına Çıktı!

Avustralya Eyaleti Blockchain Tabanlı Sürücü Ehliyeti Projesini Test Ediyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Avustralya Eyaleti Blockchain Tabanlı Sürücü Ehliyeti Projesini Test Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Independent’a Göre Bitcoin’deki Fiyat Artışını Samsung Galaxy S10 Tetikliyor Starbucks, Bakkt aracılığıyla doğrudan Bitcoin ödemelerini kabul etmeye hazırlanıyor Sanayi Bakanlığı’ndan Blockchain Hamlesi! Fırtına öncesi sessizlik: Ripple (XRP) boğaları ayaklanıyor Bancor Kurucu Ortağından Açıklama Binance’in Lending Platformuna Büyük Talep

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır