Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tom Lee Bitcoin yıl sonu fiyat tahminini revize etmek zorunda kaldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tom Lee Bitcoin yıl sonu fiyat tahminini revize etmek zorunda kaldı
Tom Lee Bitcoin yıl sonu fiyat tahminini revize etmek zorunda kaldı

© Reuters.  © Reuters.

Tom Lee Bitcoin yıl sonu fiyat tahmininde değişikliğe gitti. Lee, Bitcoin 5500 doların altına düşmeden önce yani ayı sezonundan önce, Bitcoin’in yıl sonunda 25.000 dolar olacağını öne sürüyordu. Peki Tom Lee’nin yeni tahmini nedir?

Tom Lee Bitcoin yıl sonu fiyat tahmininde indirime gitti

Wall Street’in en çok tanınan kripto para boğası Tom Lee, Bitcoin fiyat tahminini neredeyse yarıya indirdi.

Fundstrat Global Advisors‘in kurucu ortağı olan Lee, yıl sonu Bitcoin hedefini 25.000 dolardan 15.000 dolara indirdiğini açıkladı.

Bitcoin önemli bir eşiği aşağı yönlü kırdı. Çünkü 6000-7000 dolar arası, madencilik faaliyetlerinin alım satım fiyatlarıyla eşleştiği bir eşikti. Fundstrat’ın yeni verilerine göre Bitman tarafından üretilen S9 maden makinasının, bir Bitcoin üretebilmek için 7000 dolara yakın bir masrafı oluyor. Lee de tahminlerini bu verilere dayanarak yapıyor. Lee’ye göre 1 Bitcoin, üretim maliyetinin en az 2.2 katı getiriye sahip olmalı ki üretimde süreklilik sağlanabilsin.

CoinDesk’ten gelen verilere göre, Bitcoin Cuma günü 5,539 dolara yakın bir seviyeden işlem dördü. Bu hafta, büyük kripto para birimlerinin çoğunluğu çift haneli düşüşler yaşadı. Bitcoin’de bu son ayı istilasıyla, yılın en düşük seviyesine gerilemiş oldu.

Ancak Lee fiyatların yakın bir zamanda toparlanacağından çok emin. Müşterilere Cuma günü yaptığı açıklamada:

‘’Bitcoin, 2013 ve 2015 yılları arasında yani bir önceki ayı sezonunda bile hiç bir zaman üretim maliyetlerinin altına düşüp uzun süre orada kalmamıştır. Şu an Bitcoin fiyatı, bu maliyetleri karşılayamıyor. Bu sürdürülebilir bir şey değil. Çok yakında kendini toparlayacaktır. Ekosistem bunu gerektirir.’’

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tom Lee Bitcoin yıl sonu fiyat tahminini revize etmek zorunda kaldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Şaha Kalktı! Haziran Ayında Bitcoin ve Altcoinler Ne Olacak? Bitcoin düştükçe Bakkt işlem hacimleri artıyor Bitcoin, XRP Gibi, Düşüş Yaşıyor Lider Bitcoin Borsası Binance’den Çarpıcı Altcoin Öngörüsü Bitcoin’de 10 ay sonra bir ilk yaşanıyor! Roger Ver: Kripto Para Birimlerinin İcadı, ”Para Basımında” Rekabete Neden Oluyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır