Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Japonya’da Lisans Süreleri Tepki Çekiyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Japonya’da Lisans Süreleri Tepki Çekiyor!
Japonya’da Lisans Süreleri Tepki Çekiyor!

© Reuters.  © Reuters.

Japonya’da kripto para ve dijital borsa ile ödeme lisansı almak için yıllar süren lisans bekleme aşamasının yatırımcıları ülkeye girmek konusunda geri çektiği ve lisans almak için uzayan süreler dolayısı ile küçük rezerve sahip şirketlerin farklı ülkeleri tercih etmek zorunda kaldıkları bilinmekte. Dünyanın en büyük 4. ekonomisi konumunda olan ve ekonomisi ile her yıl dünyada dengeleri değiştiren Japonya, bu yönü ile lisans sürelerinin neden uzun olduğu konusunda güvenlik adımlarının iyi olması ve eksiksiz olması için çalıştıklarını, yasal olarak lisans sürelerinin uzun olmasından dolayı ülkenin kayıp yaşamasını istemediklerini üst düzey yetkililer ile bir süre önce basına açıklamıştı.

Japonya’da lisans almak ile ıssız ormanda 1.000 gün geçirmek aynı zorlukta
Japonya’da lisans almanın zorluğundan dolayı dernek kuruldu ve ülkede lisans almanın tek başına bir insanın 1.000 gün kadar ıssız bir ormanda yalnız yaşamasına benzetildiği bilinmekte. Ülkede, yatırımcılar, lisans sürelerinin uzamasından dolayı Japonya hükümetinin biraz kolaylık sunmasını ve sunacak olduğu bu kolaylıklar ile lisans alım ve yanıt sürelerinin kısaltılması, güvenlik adımlarının ise aynı kalmasını öneriyorlar. Japonya hükümetinden ise yanıt verilmiyor.

Bu içerik Bitcoinsistemi.com‘da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Japonya’da Lisans Süreleri Tepki Çekiyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

274 Milyar Doları Gören Piyasanın Hali Ne Olacak? Huawei CEO’suna Göre Çin de Kendi Librasını Piyasaya Sürmeli BSV’yi Liste Dışı Bırakan Kraken, Her Ay İki Yeni Koin Listeleyecek Reuters: Bitcoin ticari işlemlerinde endişe verici düşüş! OKEX’e Göre Bitcoin, Sene Sonu 14 Bin Dolar 12 ayın zirvesi: Bitcoin, 9000 dolar sınırına dayandı – Analistler ne diyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır