Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tether, Bitcoin Fiyatını 7,500 Dolar’a Ulaşmasını Sağladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tether, Bitcoin Fiyatını 7,500 Dolar’a Ulaşmasını Sağladı
Tether, Bitcoin Fiyatını 7,500 Dolar’a Ulaşmasını Sağladı

© Reuters.  Tether, Bitcoin Fiyatını 7,500 Dolar’a Ulaşmasını Sağladı© Reuters. Tether, Bitcoin Fiyatını 7,500 Dolar’a Ulaşmasını Sağladı

Kripto piyasası ve Bitcoin yatırımcıları Pazartesi sabahı bir şok geçirdiler, çünkü kendini “stabilcoin” olarak ilan eden Tether (USDT), ABD doları karşısındaki % 6’lık düşüşünün sonrasında, kripto camiası içinde büyüyen bir kafa karışıklığı yarattı.

Tether ve Bitfinex Kripto Pazarında Endişe Yarattı

Pazartesi sabahı, kripto paralar hacim olarak azalmaya devam etse de, fiyatlarda güçlü ama şüpheli bir hareket yaşandı. Kullanıcılar, bu artışın ardındaki katalizörü belirlemek için internete el atınca, bir şeylerin garip olduğu hemen anlaşıldı.

Bitcoin bir şekilde USDT’yi destekleyen Bitfinex, Kraken, Binance ve OKEx borsaları üzerinde 7,200 $ ‘lık yükseliş sağlasa da, Tether destekli olmayan platformlarda Bitcoin fiyatı yalnızca 6.700 $’ ın biraz üzerine çıktı.

Karşıtlığa katkıda bulunmak için, $1.00 değerini aylar boyunca elinde tutan Tether, normal fiyatının %6 altına düştü ve bu, fiyatın fırlamasıyla ilgili bir şeylerin doğru olmadığı teorisini destekledi.

Saygın bir pazar analisti olan Alex Kruger, bu tartışmalı piyasa davranışını kabul ederek, düşüncelerini Twitter üzerinden aktardı. Kruger, ilk olarak, Tether Vakfı’na yakın ilişkide olduğu bildirilen Coinbase ve Bitfinex arasındaki fiyat farkının altını çizdi.

Analistin belirttiği gibi, bir noktada Bitfinex ve Coinbase’deki Ethereum değeri arasındaki fiyat farkı, yeni kripto pazarında neredeyse ilk defa %10’u geçti. Kruger, bu mantıksız yayılımın mantıksallaştırılmasıyla, sözde stabil kripto paranın $0.96’nın altına düştüğü sırada Tether’de bir garipliği işaret ederken, kripto varlıklarının fiyatı yükseldi.

USDT, bu pazarın en likit kripto varlıklarından biri iken, BTC / USDT işlem çiftinin order bookları, bu benzeri görülmemiş tasfiyeyi kaldıramadı ve bu da Bitcoin fiyatının, Tether’in işlem gördüğü platformlarda 7,000 $ ‘ın üzerinde hareket etmemesiyle sonuçlandı.

New York merkezli trader bu teoriyi doğruladı ve şu yorumu yaptı:

“USDT çöküyor, fiyat 0.94 Dolar. Tüm kriptoları daha yükseğe itmeye yardım ediyor… Tether’in çöküşü bu ayı piyasasından bitcoin gönderse, oldukça ironik olurdu.”

Kısa bir süre önce banka hesabı yatırma çekme sorununa maruz kalan Bitfinex’in, önümüzdeki hafta içinde bankacılık durumu ile ilgili bir güncelleme yapması planlanıyor. Bu durum Tether’e olan güveni yeniden tesis edebilir.

Bunu akılda tutarak, USDT bir şekilde bir fiyat düşüşü ile karşı karşıya kalmaya devam etmediği sürece, bu irrasyonel fiyat hareketinin uzun bir süre devam etmesi olası değil.

Tether, Bitcoin Fiyatını 7,500 Dolar’a Ulaşmasını Sağladı isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tether, Bitcoin Fiyatını 7,500 Dolar’a Ulaşmasını Sağladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti: Yüzde 59 Ripple Yetkilisi: XRP Şeriat Kanununa Oldukça Uygun Binance Yeniden Aktif IMF ve Dünya Bankası’ndan Yeni Sanal Para Çinli Bitcoin girişimcisinden çok konuşulacak Bitcoin iddiası Ayı piyasasını sonlandıracak olan ETF’ler neden reddedildi? SEC üyesi açıklıyor…

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır