Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tether Alternatifi Olan Stablecoinlerin İşlem Hacminde % 30 Artış Yaşanıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tether Alternatifi Olan Stablecoinlerin İşlem Hacminde % 30 Artış Yaşanıyor
Tether Alternatifi Olan Stablecoinlerin İşlem Hacminde % 30 Artış Yaşanıyor

© Reuters.  © Reuters.

Tether alternatifi olan stablecoinlerin işlem hacmi artıyor. ABD’nin en büyük kriptopara ticaret borsalarından biri olan Huobi, Tether dışındaki stablecoinlerin hacminde % 30 artış olduğunu kaydetti. Hangi stablecoinler artış kaydetti?

Tether nedir? Neden 1 Doların Altına Düştü?

USDT olarak bilinen Tether fiyat olarak 1 dolara sabitlenmiş bir Stablecoindir. Dolara sabitlenen paraların dolar gibi istikrarlı olması ve aynı zamanda dijital para olarak kullanılabilmesi gerekir. Bu doğrultuda stabilcoinlerin yaratılış amaçları kripto para birimlerinin aktarımını kolaylaştırmaktır. Yatırımcılar stabilcoinlerin sunduğu bu kolaylıktan faydalanarak sanal paralarını dolara çevirmeden hızlı ve ucuz bir şekilde platformlar arası aktarım yapabilirler.

Tether gibi stablecoinlerin her zaman piyasada yer alan para kadar dolar rezervi bulundurmaları gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde Tether’a yönelik olumsuz haberler gündeme gelmişti. Hatta Bitcoin’in düşüşünü durdurmak amaçlı manipülasyon malzemesi olarak kullanıldığı iddia edilmişti.(İlgili haber için tıklayınız.) Bu haberlerden sonra Tether düşerken Bitcoin yükselişe geçmişti. Bu düşüşlerden sonra Tether belini henüz doğrultamadı ve 1 dolar olan eski değerinin üstünde kalmayı başaramadı.

Tether Alternatifi Olan Stablecoinlerin İşlem Hacmi Artıyor mu?Tether’ın piyasadaki mevcut durumu nedeniyle Tether’a rakip olan Stablecoinler yatırımcıların gözdesi haline gelmeye başladı. Tether alternatifi olan Stablecoinlerin işlem hacmi artıyor. Artan Stablecoinlerden biri de TrustToken tarafından birkaç ay önce piyasaya sürülen bir TrueUSD’dir. Tether’a rakip olarak piyasaya çıkan TrueUSD, USD’ye endeksli bir Stablecoindir. Ve Bitcoin değer kaybına uğradığı zaman yatırımcıların zararlarını azalmak için piyasaya sürülmüştür.

TrueUSD’nin İşlem Hacmi % 30 Arttı Bu hafta içinde, TrueUSD işlem hacminde % 30’luk bir artış kaydetti. Aynı zamanda Tether’ın işlem hacmi de artıyor. Tether’ın (USDT) para yatırma ve çekme işlemleri, Huobi’nin Singapur şubesi HBUS’da on kat artmıştır. Bu mevduatlar daha sonra TrueUSD’ye geçmiştir.

Houbi Borsası:

“Tether piyasada çırpındıkça, son 24 saat içinde işlemlerde artış gördük. Kullanıcılar, USDT’yi farklı borsalardan HBUS’a aktarıyor. Geçtiğimiz iki gün içinde TUSD / USDT ikilisinin işlem hacminde% 30’luk bir artış yaşadık.

Tether’da Son Durum Ne?Ekim ayının başlarında Tether, ABD doları karşısında değerini koruyabildi. Ancak, Pazartesi günü, 0,87 $’a kadar düştü ve o günden beri 1 doların üzerinde kalmayı başaramadı. Aralarında birkaç gündür USD’nin üzerinde işlem gören Gemini coin (GUSD) de bulunan, diğer Stabilcoinler ise, nispeten iyi durumdalar. Yazının hazırlandığı esnada GUSD, USD karşısında % 0,52 ve Bitcoin karşısında % 0,30 düşüş sergileyerek 1.02 dolardan işlem görüyordu.

Tether ise, USD karşısında kırmızı renge bürünerek 0,972297 dolardan işlem gördü. Bu USD karşısında % 0,01 oranında düştüğünü göstermektedir. Bitcoin’e karşı % 0,55 oranında artış elde etmiştir. Piyasada en baskın Stabilcoin olan Tether’ın 24 saatlik işlem hacmi 2.501.561.023 $ ve toplam piyasa değeri ise 2,145,297,604 $ ‘dır. Önümüzdeki birkaç gün içine USDT’nin ABD doları karşısında sabit değerini tekrar kazanıp kazanmayacağı belli olacak.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tether Alternatifi Olan Stablecoinlerin İşlem Hacminde % 30 Artış Yaşanıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin, Ripple, Ethereum Fiyatı Stabil: Bu Altcoinler ise Boğa Koşusunda! Çin’in Yeni Kripto Para Sıralaması Yayınlandı: İşte Bitcoin, Ethereum, EOS ve TRON’un Yeri Güney Afrika’nın Ulusal Kriket Organizasyonu, 70.000 Dolarlık Bitcoin Sahtekarlığının Kurbanı Oldu Afrika Ülkeleriyle Avrupa Bankaları Arasındaki ‘Yozlaşmış’ İlişki Devam Ediyor Istanbul Blockchain Women Platformu, Yeni Bir Etkinlik Düzenliyor İran Kripto Paraları Resmi Bir Endüstri Olarak Tanıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır