Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Telekomünikasyon Devi AT&T, Sosyal Medya ‘Haritamızı’ Blockchain ile Çıkaracak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Telekomünikasyon Devi AT&T, Sosyal Medya ‘Haritamızı’ Blockchain ile Çıkaracak
Telekomünikasyon Devi AT&T, Sosyal Medya ‘Haritamızı’ Blockchain ile ÇıkaracakAmerika’nın en önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden birisi olan dev firma AT&T, Blockchain odaklı bir sosyal medya ‘haritası’ için çalışmalara başladı. Amerikan Marka ve Patent Enstitüsüne yapılan başvurunun detaylarında ise ilginç noktalar yer alıyor.

Kullanıcının sosyal medyada izlediği yollar ile ilgili elde edilen verileri depolama yoluna giderek gelecekte bu verileri çeşitli amaçlar için kullanmayı hedefleyen patent başvurusunda, bazı kullanım alanları hakkında da bilgiler verildi.

Sosyal medya kullanıcısının takıldığı platformlarda davranışlarına göre onun ilgisini çekebilecek kariyer fırsatları ve çeşitli aktiviteleri kullanıcının önüne çıkarmayı amaçlayan başvuruda, şu ifadeler de kullanıldı:

”Sosyal medya geçmişinin haritalandırılması, aslında Blockchain ile çok daha efektif bir şekilde yapılabilir. Bu teknoloji ile koruma altına alınmış veriler, çeşitli izinler ile paylaşılabilir ve bu sayede daha efektif ve güvenli bir sosyal medya deneyimi sunulabilir.”

Toplanan verilerin sahipliğini ise içerik üreticilerinin alacağını ifade eden başvuruda, bu sayede çeşitli spekülasyonların önüne geçilmesinin de amaçlandığı kaydedildi. Eğer izin verilmesi halinde ise, bu veriler işlenerek haritalandırılma sonucu elde edilmiş değerler, kullanıcının deneyimi için piyasaya çıkacak.

Blockchain teknolojisinin kullanım alanları, giderek artıyor ve AT&T gibi dev bir şirketin bu tarz bir patent başvurusunda bulunması da, işin ciddiyetini gözler önüne seriyor. American Express (NYSE:AXP) (AMEX), Xerox (NYSE:XRX) ve Amazon (NASDAQ:AMZN) gibi dev bazı diğer firmalar da, çeşitli alanlarda Blockchain patentleri alabilmek için yoğun bir çaba sarf ediyorlar.

Telekomünikasyon Devi AT&T, Sosyal Medya ‘Haritamızı’ Blockchain ile Çıkaracak isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Telekomünikasyon Devi AT&T, Sosyal Medya ‘Haritamızı’ Blockchain ile Çıkaracak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

5 soru 5 cevap: Kurucu ortağı, DigiliraPAY’i anlattı CFTC Yöneticisi: Geliştiriciler, Kriminal Olaylardan Sorumlu Tutulmamalı Bitcoin fiyatı İran’da 29.000 dolara ulaştı, Novogratz dijital altın vurgusunu yineledi 27 Ekim Bitcoin analizi: BTC ilk düzeltmesini yaptı… Yeni rota hangi yöne? Kanadalı Avukatlar, QuadrigaCX Mağdurlarının Vekaletini Alabilmek İçin Kıyasıya Savaşıyor Bloomberg analisti, Bitcoin’deki yükseliş için Trump yönetimini işaret etti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır