Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Küresel Kripto Firmaları, ICO’lar ve Kripto Para Borsaları İçin Yeni Kural Önerilerinde Bulundular

Ana Sayfa » GÜNCEL » Küresel Kripto Firmaları, ICO’lar ve Kripto Para Borsaları İçin Yeni Kural Önerilerinde Bulundular
Küresel Kripto Firmaları, ICO’lar ve Kripto Para Borsaları İçin Yeni Kural Önerilerinde BulundularÇarşamba günü yapılan bir basın açıklamasına göre, uluslararası bir kripto para yapısı olan Global Digital Finance (GDF), ilk  dijital para arzları ve kripto para borsası işletmecileri için bir takım etik kurallar belirledi. Mart ayında Londra’da temelleri atılan kurumun kurucu üyeleri arasında Coinbase, Circle, ConsenSys, R3, DLA Piper, Diginex ve Hogan Lovells bulunmakta.

GDF’nin belirlediği kurallar arasında mesleki ahlak kuralları, yatırımcı koruması, risk yönetimi ve müşteri ile olan ilişkiler kapsamında etik ve profesyonel standartlar da yer alıyor. GDF yaptığı açıklamada oluşturulan yeni kuralların, kripto para işletmelerinin uluslararası kurallar kapsamında uymaları gereken kanunların göz önüne alınarak hazırlandığını da aktardı.

”Dijital varlıklar küreseldir ve hiçbir yetki bölgesi bütün sektör üzerinde otoriteye sahip değildir. Hazırladığımız kurallar endüstri katılımcılarına, ülkelerindeki regülatörlere kendilerinin iyi birer vatandaş olduklarını göstermeleri için ülkeler üstü bir ‘alet çantası’ sunuyor.”

Sunulan kurallar ve düzenlemeler gönüllülük esasına göre yapılıyor ve kuralların günden güne uygulanması 2019 yılının ilk çeyreğinde başlatılacak. Firmanın kurucu ortağı Lawrence Wintermeyer’in yaptığı açıklamaya göre, GDF aralarında IMF ve OECD gibi uluslararası organizasyonlardan da ”küresel endüstri önderliğinde oluşturulan bir düzenleyici model” ortaya çıkarma konusunda destek isteyecek.

Özellikle farklı ülkelerdeki farklı kripto para kanunları, son günlerde bir çok kripto para borsasının ve üyesinin işlerinin aksamasına neden olmaktaydı. En sıkı düzenlemelere sahip ülkeler arasında ise Japonya ile ABD gelmekte.

Küresel Kripto Firmaları, ICO’lar ve Kripto Para Borsaları İçin Yeni Kural Önerilerinde Bulundular isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Küresel Kripto Firmaları, ICO’lar ve Kripto Para Borsaları İçin Yeni Kural Önerilerinde Bulundular - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple, Kripto Krizinde Bile Kazanmaya Devam Ediyor: Peki Diğer Tokenler XRP ile Rekabet Edebilir Mi? Ethereum gelişimi sorgulanırken Vitalik güven vermek için ortaya çıktı Bitcoin (BTC) Tarihinde Böyle bir ”Hafta” Yok, Neden mi? Bitcoin (BTC) fiyatının şu anki görünümü yatırımcılar için ne ifade ediyor? Bitcoin’de Fiyat Rallisini Durduran 3 Sebep Bitcoin Hash Rate’i Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Yaklaştı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır