Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tayland Ticaret Bakanlığı Tarım Alanında Blockchain’den Faydalanmak İstiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tayland Ticaret Bakanlığı Tarım Alanında Blockchain’den Faydalanmak İstiyor
Tayland Ticaret Bakanlığı Tarım Alanında Blockchain’den Faydalanmak İstiyorTayland‘daki Ticaret Bakanlığı tarım, ticaret ve telif hakları gibi alanlarda Blockchain teknolojisinden faydalanılıp faydalanılamayacağını öğrenmek istiyor.

Tayland’daki Ticari Politika ve Strateji Ofisi (TPSO) yetkililerinden olan Pimchanok Vonkorpon, Bangkok Post adlı yerel bir haber kaynağına verdiği röportajda Tayland Ticaret Bakanlığı’nın Bangkok’daki İngiliz elçiliği ile Blockchain konusunda işbirliği yaptığını belirtti. Bangkok Post tarafından yapılan habere göre bakanlık Blockchain teknolojisini özellikle küçük çaplı şirketleri dolayısıyla da yerel ekonomiyi kalkındırmak için kullanmak istiyor.

Vonkorpon tarafından yapılan açıklamalara göre bakanlık bu teknolojinin dijital kimlik ve güvenlik alanlarındaki faydalarını da araştırmaya başladı.

Tayland’daki çiftçiler, bakanlık ile iletişime geçerek ellerindeki mahsulleri gerekli yerlere ulaştırmanın 15-20 gün sürdüğünü, bu sürece en az yedi farklı hükümet kurumunun dahil olduğunu ve bu sürecin epey pahalıya patladığını söylediler. Bakanlık da Blockchain teknolojisinden faydalanarak ihracat süresini üç güne düşürmeyi, ihracat masraflarını da kayda değer ölçüde kısmayı hedefliyor.

Blockchain teknolojisinin özellikle gıda alanında git gide popülerlik kazandığını söylemek mümkün. Bundan çok kısa bir süre önce perakende devlerinden olan Carrefour (PA:CARR) SA, gıda takibi yapmak için IBM (NYSE:IBM) tarafından geliştirilmiş olan Blockchain platformunu kullanacağını açıklamıştı. Ayrıca ABD’nin devlerinden olan Walmart (NYSE:WMT) da Blockchain teknolojisinden çeşitli alanlarda faydalanıyor.

Tayland’ın en büyük dördüncü bankası olan Kasikornbank, eylül ayı içerisinde Visa (NYSE:V) B2B Connect ile işbirliği yapmaya başlayarak müşterilerine sınır dışı ödemeler için Blockchain hizmeti sunmaya başlamıştı.

Tayland Ticaret Bakanlığı Tarım Alanında Blockchain’den Faydalanmak İstiyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tayland Ticaret Bakanlığı Tarım Alanında Blockchain’den Faydalanmak İstiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Neden milyarder yatırımcılar fiyatlar konusunda olumlu? Fiyat yükselişi ne zaman başlayacak? Eski Fidelity Yöneticisi Bir Blockchain Firmasına Geçiş Yaptı! 2020 Bitcoin Halving’in Arkasındaki Büyü, Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkileyecek? Tinder Abonelikleri Artık Bitcoin, Ethereum ve Litecoin ile Satın Alınabilecek! Bitcoin Geliştiricisi Wlad van der Laan: Bitcoin’in Toplam Miktarı Değişmeyecek! Litecoin ilk onda dikkat çekiyor… Artık en büyük 4. kripto para

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır