Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İngiltere Parlamentosu’nda Blockchain’e Özel Bir Sunum Yapıldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » İngiltere Parlamentosu’nda Blockchain’e Özel Bir Sunum Yapıldı
İngiltere Parlamentosu’nda Blockchain’e Özel Bir Sunum Yapıldı

© Reuters.  © Reuters.

İngiltere’deki bazı yetkili isimler, geçtiğimiz günlerde Birleşik Krallık Parlamentosu’nun karşısına çıkarak Blockchain teknolojisinin gerçek hayattaki kullanımlarına ilişkin bazı bilgiler paylaştılar.

Karma Meclis Grubu’nun (APPG) Blockchain ekibi tarafından özel olarak hazırlanan sunumda meclis üyelerine beş saat boyunca Blockchain teknolojisiyle ilgili bazı bilgiler verildi. Bu sunumda IOTA, Oracle (NYSE:ORCL), Everledger gibi çeşitli Blockchain şirketlerine ilişkin raporlar da sunuldu.

Karma Meclis Grubu olarak adlandırılan meclis grubunun aslında herhangi bir resmi yetkisi bulunmuyor. Meclisteki birkaç farklı parti tarafından ortaklaşa kurulan bu grup, yasal bir yetkiye sahip olmamakla birlikte genellikle meclis düzeyinde araştırmalar yaptığı için etkili sunumlar yapabiliyor.

Bu grubun Blockchain hakkında özel olarak yaptığı sunumun da İngiltere’deki Blockchain sektörü üstünde herhangi bir yasal etkisi bulunmuyor. Ne var ki sunumu dinleyen isimler arasında meclis üyelerinin, hükümet yetkililerinin, sektör liderlerinin bulunduğunu düşünürsek bu sunumun doğrudan olmasa da dolaylı yoldan etki sahibi olduğunu söyleyebiliriz.

Big Innovation Centre’da Blockchain araştırmalarından sorumlu olan Fernanda Santiago, bu sunumun aslında İngiltere’deki Blockchain düzenlemeleri için son derece olumlu olabileceğini düşünüyor. Kendisinin konu hakkındaki görüşü şu şekilde:

“Bu Birleşik Krallık için çok büyük bir adım. Bu adım sayesinde ilerleyen zamanlarda Bloockchain sektöründe oynayacağımız rolü belirleyebiliriz.”

Organizatörler tarafından yapılan açıklamalara göre böyle bir sunum yapılmasının başlıca sebebi Blockchain sektörünün geçtiğimiz yıl genelinde epey olumlu bir performans sergilemesi oldu.

İngiltere Parlamentosu’nda Blockchain’e Özel Bir Sunum Yapıldı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İngiltere Parlamentosu’nda Blockchain’e Özel Bir Sunum Yapıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Araştırma: Kripto Paralarla En Aktif İşlem Gören İtibari Para Amerikan Doları Oldu EOS’da 1 Haziran Heyecanı İyi ki doğdun Satoshi Nakamoto: Bitcoin’in kurucusu 44 yaşında Bitcoin ATM Startup Firmaları İçin ‘İşler Tıkırında’ Gidiyor İddia: Goldman Sachs Bitcoin Bazlı Yeni Ürün Oluşturacak ve Şimdiden Müşteri Topluyor Brave Tarayıcısının Kripto Para Birimi Basic Attention Token (BAT) Uçuşa Geçti!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır