Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tayland, Blockchain Tabanlı Menkul Kıymetlerin Alım – Satımına Yeşil Işık Yaktı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tayland, Blockchain Tabanlı Menkul Kıymetlerin Alım – Satımına Yeşil Işık Yaktı!
Tayland, Blockchain Tabanlı Menkul Kıymetlerin Alım – Satımına Yeşil Işık Yaktı!


Tayland hükümeti blockchain tabanlı menkul kıymetlerin ülke içerisinde alım satımına izin verme konusunda emin adımlarla ilerliyor.

Cuma günü Bangkok Post tarafından yayınlanan bir bildiriye göre, Tayland Ulusal Yasama Meclisi yeni aldığı bir karar ile Menkul Kıymetler Yasasında hisseler ve tahviller gibi menkul kıymetlerin tokenleştirilmesini ve bunların piyasaya sürülmesini yasal hale getirmeyi onayladı. Sonuç olarak ülkenin finansal regülatörü konumundaki Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yasayı düzeltti ve bir yıllık bir mücadele sonucu kripto para sektörünün lehine karar verdi. SEC alınan kara sonrası önümüzdeki aylarda elektronik menkul kıymetler ve tokenleştirilmiş menkul kıymetler konusunda detaylı bir rehber yayınlayacağını da açıkladı.

SEC genel sekreter yardımcısı Tipsuda Thavaramara, konu hakkında yaptığı açıklamada alınan bu yeni kararın gelecekteki ‘tokenleştirme platformları’ için oldukça olumlu olduğunu ve ülkedeki dijital varlık ekosisteminin gelişimine de devasa katkıda bulunabileceğini ifade etti. Yeni değişiklik ülkedeki kurumların menkul kıymet ve dijital token platformu olarak lisanslı bir şekilde hizmet verebilmesini sağlayacak. Bu karardan önce ülkede aynı hizmeti veren platformların herhangi bir menkul kıymet piyasaya sürme hakkı yoktu.

Bir kripto para varlığının menkul kıymet olup olmayacağı ise önümüzdeki aylarda belirlenecek olan yasal çerçeve ile kesinleştirilecek ve son söz hakkı yine SEC’in olacak. SEC, istediği durumlarda bir projenin menkul kıymet olup olmadığına karar verebilecek ve bu durum bunu piyasaya süren firmanın yasal durumunu belirleyecek.

Tayland, Blockchain Tabanlı Menkul Kıymetlerin Alım – Satımına Yeşil Işık Yaktı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tayland, Blockchain Tabanlı Menkul Kıymetlerin Alım – Satımına Yeşil Işık Yaktı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Doğum günün kutlu olsun Ethereum Derecelendirme Devinin Lider Analisti: Bitcoin Tarihi Bir Hamle Yapabilir! 12 CEO’dan 2019 Bitcoin Fiyat Öngörüsü, Ripple (XRP), Tron, Ethereum, Litecoin, Stellar ve Kripto Para Dünyasına Dair Son Dakika Haberleri Kripto para borsası Beaxy’nin 570,000 dolar kaybettiği iddia ediliyor Bu Altcoin Bitcoin Karşısında % 140 Değer Kazandı İstanbul yükseltmesi, Ethereum fiyatını canlandırabilir mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır