Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tarihte Bugün: Bitcoin 19.900 Dolar İle Rekor Seviyede

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tarihte Bugün: Bitcoin 19.900 Dolar İle Rekor Seviyede
Tarihte Bugün: Bitcoin 19.900 Dolar İle Rekor Seviyede

3/3


2/3

Bir yıl önce bugün kripto para birimleri, Coinmarketcap’e göre, tüm zamanların en yüksek değeri olan 19.900 dolarlık değere ulaşan Bitcoin ile birlikte çok popüler bir durumdaydı. Tek başına BTC’nin toplam piyasa değeri, bugün toplam piyasa değerinden 3 kat daha fazlaydı. Peki, bugün bir yıl öncesiyle karşılaştırıldığında kripto para birimleri nasıl görünüyordu?

Ocak 2018’den bu yana pazar büyük bir darbe aldı ve son 11 ay boyunca düşüşünü sürdürdü. Yıllık yaklaşık 100 milyar dolar’lık bir toplam piyasa değeri düşüşüyle birlikte BTC, geçtiğimiz günlerde 3.200 $’lık yeni bir düşük seviyeye ulaştı.

Geçen sene bu zamana inanılması gerçekten çok zor, zira Bitcoin’lerin her biri 20.000 $’a ulaşmayı zorluyordu, Ethereum 700 $’ın üstündeydi ve BCH, 1.800 $ ın üzerindeydi. Yalnızca Ethereum ve Bitcoin Cash’in toplam piyasa değeri bugünkü tüm piyasa değerine 103 milyar dolara eşitti.


Bitconnect ve Verge
Şimdi, ölü ponzi-scheme projesi Bitconnect, CMC’de 17. sırada yer aldı ve her biri 453 dolarlık komik bir değerle değerlendirildi.


Verge (XVG), bir günde % 161, bir haftada % 655 oranında fiyat artışı gerçekleştiren benzeri görülmemiş bir ralli yaşadı.


2017’nin boğa piyasası, yeni yüksek seviyelere BTC’yi yükselttiğinden beri bir yıl geçti ve nihayetinde 815 milyar doların üzerine varan toplam piyasa değerini gören alt coinler için aylık uzun vadeli ralliyi işaret etti. Spekülatif tahminler öylesine yaygındı ki, 2019’un sonuyla birlikte 2 Trilyon Dolarlık bir piyasa göreceğimizi söylüyordu. Ancak böyle bir piyasa görülmedi. Bunun yerine 2018, düzenleyici denetimler ve fiyat düzeltmeleri yılı oldu. Belki bir yıl içinde 2018’e geri dönüp fiyatları tekrar karşılaştırdığımızda gülümseyebiliriz.

2019 yılının daha heyecan verici bir yıl olmasını umuyoruz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin!

The post Tarihte Bugün: Bitcoin 19.900 Dolar İle Rekor Seviyede appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tarihte Bugün: Bitcoin 19.900 Dolar İle Rekor Seviyede - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin (BTC) MasterCard’ı sollamaya yakın! 24 Ekim 2019 Günlük Kripto Para Analizi Bitcoin Balinaları Harekette: BtcTurk’te Bitcoin 31.900 TL’yi Test Etti! En zengin 10 Bitcoin adresi: İşte sahipleri hakkında bildiğimiz her şey 5 Aralık Bitcoin fiyat analizi: BTC’de aşağı yönlü baskı devam ediyor Bir Bitcoin ETF başvurusu daha geri çekildi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır