Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoinereum İle Ethereum Platformunda Bitcoin Kazı, Hem de Ekipmansız

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoinereum İle Ethereum Platformunda Bitcoin Kazı, Hem de Ekipmansız
Bitcoinereum İle Ethereum Platformunda Bitcoin Kazı, Hem de Ekipmansız

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoinereum ile Ethereum platformunda ekipmansız madencilik yapılabilecek. Peki ekipman olmadan nasıl olacak bu? Akıllı sözleşme ile madencilik yapılabilir mi?

Bitcoinereum ile Ethereum Blokzincirinde MadencilikBir grup geliştirici, “ICO Yok – Ön Çıkarım Yok – Palavra Yok” sloganı ile token çıkarıyorlar. Kullanıcılar herhangi bir madencilik ekipmanı olmadan bu token için madencilik yapabilecekler. Bunu da Ethereum blokzinciri üzerinde Bitcoin madenciliğine benzeterek yapacaklar.

Bitcoinereum, 2017 yılında oluşturulan bir ERC-20 tokeni. Geliştiricileri tarafından Ethereum blokzincirindeki ilk kazınabilir Bitcoin ERC-20 tokeni olarak adlandırılıyor. Madencilik sistemi, Ethereum blokzincirindeki aynı madencilik mekanizmasını taklit ederek çalışıyor. Burada Bitcoin üretiliyor fakat madencilik ekipmanı yerine kullanıcıların sadece tokenin akıllı sözleşmesinin bir fonksiyonunu çalıştırmaları gerekiyor. Ekibe göre, kullanıcıların sahip olması gereken tek şey, cüzdanlarında sadece biraz Ethereum (ETH) bulundurmaları gerekiyor. Cüzdanda bulunan Ethereum miktarı sadece Ethereum ağ ücretlerini ödemek için kullanılacak.

Bitcoinereum ekibi Cointelegraph‘a şöyle konuştu:

“Herkes akıllı kontratın Mine() fonksiyonunu kullanarak Bitcoinereum’u kazıyabilir. Sadece MyEtherWallet.com veya geth gibi herhangi bir Ethereum cüzdanı kullanarak akıllı sözleşmeyle etkileşim kurmanız gerekir. Token, Bitcoin’e benzer bir madencilik mekanizması içerir. Benzer şekilde her 4 yılda bir madencilik ödülü yarıya düşer. Tüm süreç oldukça şeffaf ve Bitcoinereum kaynak kodunu incelemek isteyen herkesi davet ediyoruz.”

Token web sitesi sadece 21,000,000 koinin çıkarılabileceğini ve önceden çıkarım olmadığından ilk arzın da sıfır olduğunu belirtti. Takıma göre, her bir Bitcoinereum kazımak için yaklaşık 132 yıl süre gerekiyor.

Geliştiriciler, her 10 dakikada bir 50 koin kazılabilecek şekilde bir limit koydular. Bu da 2009 yılındaki Bitcoin madencilik ödülü ile aynı. Bu ödül, 2021’e kadar aynı şekilde devam edecek. 2021’den sonra yarıya düşecek ve 25 olacak. Bununla birlikte, Bitcoinereum mekanizması sadece bir madencinin her 10 dakikada bir tam ödülü almasına izin vermez. Ödül 50 çağrıyla bölünür ve ilk 50 çağrıyı yapan kişi bu süre zarfında koinleri alır. Bu kurallar, madencilik tekelinden sakınmak ve toplum genelinde Bitcoinereum’un daha iyi dağıtılmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Şimdiye kadar 320,000 koin çıkarıldı.

Akıllı Sözleşme MadenciliğiEkip, akıllı sözleşme madenciliği kavramının, akıllı sözleşme fonksiyonunu çağırarak herkesin bir token kazımasına olanak sağlamak anlamına geldiğini belirtti. Bu kavram aslında madencilik için herhangi bir geleneksel ekipman gerektirmeyen bir token olan Artemine tarafından daha önce ortaya atılmıştı. Minereum’un güncellenmiş bir sürümü olarak duyuruldu. 2017 yılında piyasaya sürümü sırasında, Artemine ekibi halka açık madenciliği ve kendi kendine madencilik ilkelerine odaklanan büyük bir platform kurmayı başardı.

Artemine koin, akıllı sözleşme fonksiyonunu çağırarak veya bir Genesis adresine sahip olarak iki şekilde kazılabilir. Ekibin açıkladığı bir diğer önemli güncellemenin, Genesis adreslerinin merkezi olmayan ticaretinin mümkün olmasıdır. Yani bu adresler kripto para toplayabilir hale getirilecek. Genesis adreslerinin kendi kendine madencilik işlemi, otomatiktir ve matematiksel bir formüle dayanır. Buna ek olarak, kullanıcılar Genesis adreslerini transfer edebilir ve herhangi bir üçüncü tarafın müdahalesi olmaksızın doğrudan açık markette bunların ticaretini yapabilirler. Satışlar, eşler arası bir ortamda akıllı sözleşmeler aracılığı ile yapılabilir. Projenin ekibi, tüm Artemine Genesis adreslerinin önümüzdeki 40 ila 60 yıl içinde çıkarılmasını bekliyor.

Bitcoinereum ile Ethereum platformunda madencilik yapmak ekran kartlarına çok yüksek ücret ödemeden madencilik yapmak isteyenler için ilginç olabilir.

Diğer haberler için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoinereum İle Ethereum Platformunda Bitcoin Kazı, Hem de Ekipmansız - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Güney Kore’de Bitcoin’e rekor ilgi! Ripple tek anlaşmayla 3000 dev şirkete adım atıyor!!! Önde gelen Bitcoin borsası, 23 işlem çiftini delist ediyor Meksika Merkez Bankası’ndan Kripto Genelgesi! Plastik Poşet Kullanımında Büyük Gerileme İstanbul’da üçüncü Bitcoin ATM’si işlemlere başladı.

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır