Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Substratum Ekibi Yazdıkları Kodlarla Övünürken, Kullanıcılar Bir Akıllı Kontrat Hatası Keşfetti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Substratum Ekibi Yazdıkları Kodlarla Övünürken, Kullanıcılar Bir Akıllı Kontrat Hatası Keşfetti
Substratum Ekibi Yazdıkları Kodlarla Övünürken, Kullanıcılar Bir Akıllı Kontrat Hatası KeşfettiSubstratum projesi iki ay önce yaşadığı ciddi yükseliş sonrası Kasım ayında yeniden gündeme geldi ancak sebep bu sefer aynı değil. Substratum geliştirici ekibinden birisi, yazdıkları iki milyondan fazla kod ile övündüğü bir tweetten sonra, Reddit kullanıcılarının hışmına uğradı.

Substratum temel olarak merkeziyetsiz bir ağ kurup kullanılmayan işlemci kapasitesini işe yarar bir şekilde kullanmayı amaçlayan ve bunu optimize eden bir proje. Temel olarak Golem, Siacoin ve Maidsafe gibi projelerle de benzerliği buluunuyor.

Substratum ekosistemi işin özünde token yakma akıllı kontratına dayalı bir platform ki görünüşe göre sistemde bulunan bir açık bazı geliştiricilerin yakılan tokenleri tekrar sirkülasyona sokabilmelerine olanak sağlıyor.

Reddit kullanıcısı renzyfrenzy, açtığı bir gönderide Substratum ekibini token üretmekten ve ”yakılan” tokenleri bir exit scam yoluyla satmaktan alı koyan hiçbir şey olmadığını belirtti. Ağın akıllı kontratının Oyster Protocol’e benzer bir şekilde kötüye kullanılabileceğini ifade eden kullanıcı, Substratum geliştiricisini adeta övündüğüne pişman etti.

Oyster Protocol isimli platformda yaşanan olay ise, kurucu ve önde gelen geliştiricilerinin ellerindeki bütün tokenleri satıp bir anda ortadan kaybolması ile gündeme gelmişti.

Substratum Ekibi Yazdıkları Kodlarla Övünürken, Kullanıcılar Bir Akıllı Kontrat Hatası Keşfetti isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Substratum Ekibi Yazdıkları Kodlarla Övünürken, Kullanıcılar Bir Akıllı Kontrat Hatası Keşfetti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Merkez Bankasının Kripto Para Projesinden Yeni Haber Var Bitcoin ve Kripto Paralarda Ayı Sezonunu Ne Zaman Sonlanacak? Uzman Görüşleri Bitcoin Neden Geriliyor? Blockchain Konsorsiyumu R3, Corda Network Platformunu Piyasaya Sürdü! Ripple CEO’sundan ilginç yaklaşım… Kahvenizi Bitcoin ile almayın Yeni Zelanda’nın Finansal Regülatörü, Üç Kripto Para Platformuna Karşı Uyardı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır