Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Startup Sahipleri Kripto Paralara İnanmayıp, Yine de Bunlara Yatırım Yapıyorlar

Ana Sayfa » GÜNCEL » Startup Sahipleri Kripto Paralara İnanmayıp, Yine de Bunlara Yatırım Yapıyorlar
Startup Sahipleri Kripto Paralara İnanmayıp, Yine de Bunlara Yatırım YapıyorlarKripto para piyasası kesinlikle 2018 yılının en zor dönemlerinden birisini yaşıyor ve bu esnada kurumların ve startup firmalarının neyi seçeceği de kritik bir öneme sahip. Kripto para birimi fiyatları düştükçe, bazı insanlar fırsatı değerlendirip dipten alım yapmak istese de, her zaman daha düşük bir dip seviyenin olması riski mevcut.

Yayınlanan yeni bir ankete göre ise, bir çok teknoloji startup firmasının kurucusu, kripto paralara inanmasalar da, fırsatı kaçırmak istemedikleri için hala yatırım yapmakta. Business Insider kaynağı tarafından yayınlanan habere göre, ankete alınan 500’e yakın startup yöneticisinin %40’ından daha fazlası, kripto para birimlerine yatırım yapmış. Bunun yanı sıra sadece %13, Bitcoin ve blockchain’in gelecekte çok kuvvetli birer öğe haline geleceğine gerçek anlamda inanmakta.

Yöneticilerin %57’si ise, blockchain ve kripto para teknolojisinin tamamiyle ”deneysel” olduğunu ve sadece bunların ”çok küçük bir kısmının”, önümüzdeki beş yıl içerisinde firmalarının genel işleyişine dahil olabileceğini vurguladı.

Büyük soru ise şu, ”insanlar neden gelecekte başarılı olacağına inanmadıkları bir şeye yatırım yapmakta?”

Anket sonuçlarına göre bunun en büyük sebebi spekülasyon. İnsanlar portföylerini çeşitlendirirken, 2017 yılının Aralık ayındaki gibi bir boğayı yeniden kaçırmak istemiyor ve bu da onların inanmasalar bile kripto paralara yatırım yapmasına neden oluyor. Bitcoin ve kripto para birimlerinin ileride bu dip seviyelerden tekrar 20.000 dolar ve daha üst seviyeleri görebilme ihtimali bile, insanların kafasını kurcalamaya yetiyor.

Startup Sahipleri Kripto Paralara İnanmayıp, Yine de Bunlara Yatırım Yapıyorlar isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Startup Sahipleri Kripto Paralara İnanmayıp, Yine de Bunlara Yatırım Yapıyorlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

22 Ocak Bitcoin fiyat analizi: BTC kritik destek noktasında McDonald’s’ın mı yoksa kripto sektörünün mü piyasa değeri daha yüksek? 10 Milyon Dolarlık IOTA Çalan Hırsızı Europol Yakaladı John McAfee’nin Bitcoin ticaret platformu piyasada Başarısız STO Sonrası Kapanan Kripto Para Borsası Yeniden Mi Açılacak? Reddit Kullanıcısı Soruyor: Binance Neden Bitcoin Cash Menkul Değer Sembolünü BCC’den BCH’ye Çevirmiyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır