Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Eski CIA Ajanı: Teröristler Bitcoin’den Sonra Monero, Verge ve DASH Kullanmakta

Ana Sayfa » GÜNCEL » Eski CIA Ajanı: Teröristler Bitcoin’den Sonra Monero, Verge ve DASH Kullanmakta
Eski CIA Ajanı: Teröristler Bitcoin’den Sonra Monero, Verge ve DASH Kullanmakta

2/2


2/2


Eski bir CIA ajanı olan Yaya J. Fanusie, yakın zamanda katıldığı bir etkinlikte, teröristlerin finansman kaynaklarını çeşitlendirme yöntemleri hakkında konuştu ve kripto para birimlerine de değindi.

Fanusie ilk olarak kripto para birimlerinin yakın gelecekte işlem yapmak için normal bir yöntem olabileceğini, ancak aynı zamanda teröristler için ”yasa dışı finansman aracı” olarak da kullanılma potansiyeline sahip olduğunu da aktardı.

”CSIF bir kaç cihat yanlısının, sosyal medya üzerinde kripto para birimleri ile fon toplama kampanyaları düzenlediğini belgeledi… Ancak iyi haber şu ki özellikle cihat yanlısı savaş alanlarında yer alan teröristler olmak üzere çoğu terörist, şu an kripto para kullanımına pek hakim değil.”


İlgili haber:
Suriyeli Cihat Grubu, Fon Toplamak İçin Koin Üretti – Karşınızda SakadaKoin!

Eski CIA analisti yukarıdaki ifadenin yanı sıra Al-Sadaqa isimli bir cihat yanlısı fonun, Suriye’deki savaşçılar için Bitcoin ile fon toplama olayının da yakın zamanda yaşandığınıa vurgu yaptı. Grubun Twitter gibi sosyal medya platformlarını kullanarak Bitcoin bağışı almaya çalıştığı belgelenmiş ve grup tarafından da doğrulanmıştı.

Teröristlerin özellikle Monero gibi gizlilik odaklı koin kullanmaya yöneldiğini belirten analist, bunun yanı sıra herhangi bir kimlik belgesi gerekliliği olmayan ShapeShift kripto para borsası gibi borsaların da onlar için bir cazibe merkezi olduğunu aktardı. ShapeShift geçtiğimiz aylarda platformunda değişikliğe giderek temel KYC (müşterini tanı) kurallarına geçiş yapmıştı. Bunun yanı sıra merkeziyetsiz kripto para borsaları da şu sıralar terörist grupların gözdesi konumunda.

Eski CIA Ajanı: Teröristler Bitcoin’den Sonra Monero, Verge ve DASH Kullanmakta isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Eski CIA Ajanı: Teröristler Bitcoin’den Sonra Monero, Verge ve DASH Kullanmakta - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çin E-Ticaret Devinden Bitcoin İşlemlerine Yasak Telegram’ın TON Blockchain’i Özel Beta Test Moduna Başladı! Hız Çok Etkileyici Dev Bitcoin Balinaları ve XRP FUD Ekibi İş Başında! Bitcoin’de Bir Sonraki Büyük Düzeltme Ne Zaman? 8 Kasım Bitcoin analizi: BTC/USD güne düşüş eğiliminde başlıyor Bitcoin’in Ticari Hacmi, Kolombiya, Peru ve Venezuela İçerisinde Katlanarak Artıyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır