Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Stabil Koin Furyası Bitmiyor – Yeni Proje CarbonUSD Duyuruldu!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Stabil Koin Furyası Bitmiyor – Yeni Proje CarbonUSD Duyuruldu!
Stabil Koin Furyası Bitmiyor – Yeni Proje CarbonUSD Duyuruldu!

2/2


2/2

Özellikle içinde bulunduğumuz hafta, neredeyse hiçbir haftada olmayacak kadar çok stabil koin ‘doğumuna’ tanıklık etti. 10 Eylül pazartesi günü Paxos ve Gemini firmaları, kendi stabil koin projeleri için onay aldıktan sonra, şimdi de Carbon, CarbonUSD isimli stabil koin projesini piyasaya sürüyor.


İlgili haber:
İki Yeni Stabil Koin Projesi Karşılaştırması! Gemini Dollar vs. Paxos Standard

Diğer iki projede olduğu gibi CarbonUSD de Ethereum tabanlı bir kripto para birimi olarak piyasaya çıkıyor. Çarşamba gününden itibaren, yeni ”uyumlu, sabit fiyatlı” koin, kurumsal yatırımcılar, hedge fonları, traderlar ve borsalar için kullanıma sunuldu. Carbon platformu yetkilileri tarafından yapılan resmi basın açıklamasında, firmanın şu sıralar ”aktif bir şekilde” CarbonUSD’nin borsalar tarafından listelenmesi  için uğraştığı vurgulandı.

CarbonUSD bireysel yatırımcılar için Gemini dollar ve Paxos Standard stabil koinlerinden bir hafta daha geç piyasaya sürülecek olsa da, ekip CarboUSD’nin sahip olduğu eşsiz algoritmik modelin, eninde sonunda onu rakiplerinin ürünlerinden ayıracağını düşünmekte.

Carbon kurucu ortağı Miles Albert‘in yaptığı açıklamaya göre, eğer CarbonUSD 1 milyar dolarlık piyasa hacmine ulaşırsa, firma stabil koin için hybrid bir algoritmik modele geçiş yapacak.

”Biz şimdiden algoritmik ölçeklenme modelimizi geliştirdik ve modelimizin  buna olan tepkisini ölçmek için, yeni yöntemin simülasyonlarını bile yaptık.”

Bugün içerisinde, Berkeley Üniversitesinden profesör Barry Eichengreen, The Guardian kaynağına yazdığı bir makalede, Tether gibi stabil koinlerin ne kadar stabil olsalar da, yine ciddi sıkıntılar barındırdığını ifade etmiş ve stabil koinleri sert bir dille eleştirmişti.


İlgili haber:
Ünlü Profesör: Tether Gibi Stabil Koinler, Bitcoin’in Volatilitesine Çare Olmaz

Stabil Koin Furyası Bitmiyor – Yeni Proje CarbonUSD Duyuruldu! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Stabil Koin Furyası Bitmiyor – Yeni Proje CarbonUSD Duyuruldu! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü CEO: Bitcoin Yakında 50.000 Doları Bulabilir! ‘Cuma al, pazartesi sat’ ne kadar doğru? GBTC Premium, Bitcoin fiyatı için önemli bir gösterge mi? Ethereum Ağındaki Aktiviteler Rekor Seviyeye Ulaştı Ethereum kurucu ortağı gündemi “2018’in kripto çöküşü” olarak nitelendirdi Keskin bir düşüş mü geliyor? Ripple balinaları milyonlarca XRP taşıdı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır