Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SpankChain’e Saldıran Hacker Çaldığı ETH’leri İade Etti, 9.000 Dolar Ödül Aldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » SpankChain’e Saldıran Hacker Çaldığı ETH’leri İade Etti, 9.000 Dolar Ödül Aldı
SpankChain’e Saldıran Hacker Çaldığı ETH’leri İade Etti, 9.000 Dolar Ödül AldıFirmanın dün yaptığı açıklamaya göre, yetişkin içerik startup firması olan SpankChain‘i 40.000 dolar değerinde hackleyen kişi, çaldığı bütün kripto para birimlerini iade etti.

Site akıllı kontratlarından birisinde bulunan bug nedeniyle 165.38 ETH yani hacklenmenin gerçekleştirildiği saate göre 38.000 dolar değerinde saldırıya uğramış ve  platformun kendi ICO tokeni olan BOOTY ise hacklenme sonucu kullanılamaz hale gelmişti. BOOTY’nin de kullanılamaz hale gelmesinden dolayı, saldırının toplam ekonomik etkisini 42.000 dolara kadar çıkardı.

Hacklenmede ilginç olan bir konu ise akıllı kontratlarda bulunan ”reetrancy” isimli bir yöntem ve açık ile saldırının yapılması oldu. Çünkü aynı bug geçtiğimiz tarihlerde DAO’nun hacklenmesi için de kullanıldı.

Firma 12 ekim gecesinde attığı bir tweet ile, SpankChain CEO’sunun saldırganla telefonda konuşması üzerine kendilerine bütün fonların özel anahtarının gönderildiği belirtildi. Firma bu hareket için 5.000 dolar ve  saldırıdaki bugdan faydalanmak için kullandıkları 5.5 ETH’yi saldırganlara verdi.

Saldırgan sadece ETH değil, platform tokeni BOOTY’i de iade etti ve bunun karşılığında da 4.000 dolar aldı.

SpankChain’e Saldıran Hacker Çaldığı ETH’leri İade Etti, 9.000 Dolar Ödül Aldı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SpankChain’e Saldıran Hacker Çaldığı ETH’leri İade Etti, 9.000 Dolar Ödül Aldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bir borsa, Ethereum Classic saldırısında 40,000 ETC kaybetti Norveç’teki Özel Şehir, Bir Kripto Parayı Tek Resmi Para Birimi Olarak Kabul Etti Merkez Bankası Yetkilisi: Regülatörler Kripto Paraların Gelişimini Engelliyor Bitcoin ‘Varlıklarına’ Güven Azalıyor Porno İzlediği İddiasıyla 84 Yaşındaki Kadına Bitcoin Şantajı Bitcoin’i Destekleyen Zotapay La Liga’daki Alaves’e Sponsor Oldu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır