Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SON Bitcoin (BTC) Enkazı ve Arkasındaki Gerçekler

Ana Sayfa » GÜNCEL » SON Bitcoin (BTC) Enkazı ve Arkasındaki Gerçekler
SON Bitcoin (BTC) Enkazı ve Arkasındaki Gerçekler

© Reuters.  © Reuters.

Avrupa borsalarının güne büyük düşüşle başlaması ve ABD Hazine tahvillerinin fiyatlarının aniden yükselmesi Bitcoin (BTC) enkazı ile sonuçlandı. Bitcoin (BTC) Ekim 2017’den bu yana en düşük seviyesine gerileyerek resmen çöktü.

Bitcoin (BTC) Enkazı Kripto Piyasaları Darmadağın EttiBugün yaşanan kripto piyasanın dibe çakılması ile ilgili teyit edilmiş bir katalizör yok. Ancak Christine Masters, Bitcoin (BTC) enkazı ve kripto paraların çöküşü konusunda 5 önemli faktörü dile getirdi. Şimdi bu faktörleri teker teker ele alalım:

Bitcoin Cash’i Çevreleyen KaosBitcoin Cash (BCH) ağı haftalardır hard-fork için hazırlanıyor. İlk başta piyasanın tepkisi olumlu oldu ve kripto paramın değeri son iki haftada neredeyse % 50 değer kazandı. Ancak kripto paranın % 51’lik kısmını ele geçirecek bir saldırı girişimi dedikodusu sonucunda piyasalar son 2 günde olumsuz tepki verdi ve BCH’nin fiyatı düşüşe geçti.

Madencilerin potansiyel saldırıları, dijital varlıkların güvenlikleri ile ilgili algıları baltalayan bir olaydır ve sonucunda kripto parayı piyasada kırılgan bir görünüme sokar. Bununla birlikte BCH’nin ve Bitmain’in genişletilmesinin bilinmeyen bir sonucu Bitcoin (BTC) fiyatlarına baskı yapıyor olabilir.

Binance’nin Güncellemesi Bitcoin Cash Hard-Forku ile Çakışıyor yazısı için tıklayınız!

Madenciler Eleklerini Asmak ÜzerelerBitcoin madenciliği ciddi bir özveri gerektirir. BTC fiyatları 6,000 doların altına düşmesine rağmen şu an için 5.800 $ ‘ın üstünde. Bu fiyat bazı madencilik işlemleri için çok az kar anlamına geliyor. Madenciler yüksek zorluklarla uğraşıyorlar ve yapacakları işlemleri mecburen gevşetme yoluna gidiyorlar. Yeterli miktarda satış yapabilmek, işletim masraflarını karşılamak için madencilerin merkeze aldığı en elzem konu.

Tüccarların USDT’ye Toptan Göçmeye BaşlamasıEn güncel veriler, BTC / USDT paritesinin tüm işlemlerin % 62’sinden fazlasını aldığını ve BTC’nin stabil fiyatlı bir kripto için haline geldiğini gösteriyor. Geçtiğimiz birkaç haftadır USDT alışverişi yavaşladı ve hacmi % 44’e düştü.

Bununla birlikte BTC’nin fiyatı Bitfinex’te 330 $ daha yüksek olmasına rağmen, USDT’nin Bitfinex‘teki alım-satımı aniden artışa geçti. USDT, bir kez daha 0.97 $ seviyesinde işlem görerek dolar paritesinin altına düştü.

Bu gelişmelere, Bitcoin’in genel istikrarı hakkındaki korkuların artmasına neden oldu. Bununla birlikte USDT hala yatırımcılar tarafından geçici bir güvenli liman olarak görülüyor. Tüccarlar da fonlarını 1 $ ‘ın üzerinde işlem gören TrueUSD (TUSD) ve USDC gibi diğer stabilcoinlere yatırıyor. Bununla birlikte 11 Kasım’da Tether hazinesi piyasadan 70 milyon USDT çekti ve bu da muhtemelen Bitfinex borsasında likidite krizine yol açtı.

Fiyatların Düşeceği BeklentisiAyı piyasasında hala satışların yeterince olmadığı beklentisi var. Bu durum ayıların kuvvet kazanarak BTC’nin 4,000 $ ‘a kadar düşmesine sebep olabilir. Geçtiğimiz ayın durgun fiyatları BTC’nin en düşük seviyesi olmayabilir, hatta Bitcoin (BTC) enkazı daha da genişleyebilir. Bu kehanet tüm altcoinler için de geçerli. BTC fiyatları 6.000 $ ‘ın üzerindeki anahtar seviyelerini korumak zorunda olduğundan BTC’nin daha alt seviyelere düşmesi tabancanın tetiğinin ateşleyecektir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SON Bitcoin (BTC) Enkazı ve Arkasındaki Gerçekler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance 15 Mayıs Tarihinde 6-8 Saat Arası Kapalı Kalacak! GitHub’da En Popüler 10 Altcoin Ripple’dan 1 milyar XRP bağışı! PlanB, Aralık’ta Bitcoin için nadir görülebilecek bir fırsat olduğuna inanıyor Brexit’in Ertelenmesi Kripto Para Borsalarına ‘Işık’ Oldu BitMEX Araştırması ICO Ekiplerinin Dudak Uçuklatan Kazancını ve Payını Ortaya Koydu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır