Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Şirketler Kripto İle Ödemeleri Arttırdıkça, Bitcoin ATM’leri de Artıyor! Sıradaki Durak Utah

Ana Sayfa » GÜNCEL » Şirketler Kripto İle Ödemeleri Arttırdıkça, Bitcoin ATM’leri de Artıyor! Sıradaki Durak Utah
Şirketler Kripto İle Ödemeleri Arttırdıkça, Bitcoin ATM’leri de Artıyor! Sıradaki Durak UtahKripto para piyasası ilgi çekmeye ve büyümeye devam ettikçe, daha fazla şirket bundan nasıl fayda elde edebileceklerini araştırmaya başladı. Bu yollardan bir tanesi ise şüphesiz Bitcoin ATM’leri.

CoinATMRadar‘a göre, dünyadaki 76 ülkede toplam 3.824 Bitcoin ATM’si bulunuyor. Söz konusu ülkelerin içinden en çok ATM’ye sahip olan ise 2.259 cihaz ile ABD. Daha sonra 669 cihaz ile Kanada, 241 cihaz ile Avusturya ve 204 cihaz ile de İngiltere geliyor. Utah eyaletinde ise şu an 12 Bitcoin ATM’si mevcut. Bunlardan birisi Bountiful şehrinde, dokuz tanesi Salt Lake şehrinde, kalan iki tanesi ise Batı Jordan bölgesinde yer almakta. KSL tarafından yapılan bir açıklamaya göre bir kripto para firması olan CoinCloud, Utah içerisindeki ATM’lerin 11 tanesinin sahibi. Las Vegas tabanlı olan firma ABD içerisinde yirmi iki eyalette hizmet veriyor.

CoinCloud CEO’su  Chris McAlary konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

”İlk ATM’mizi 2015 yılında Sandy’de kurduk ve bu her zaman bizim en iyi bölgelerimizden birisi oldu. Salt Lake bölgesindeki piyasa her zaman teknoloji konusunda oldukça ilgili oldu ve bence bir çok y kuşağı üyeye sahibiz. İnsanlar Bitcoin’i gerçekten seviyorlar ve buna anında erişim istiyorlar.”

Firma yetkilisi özellikle firmalardan gelen talep doğrultusunda yakında ATM sayılarını iki katına çıkarabileceklerini ve bunun önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde ABD dışına bile çıkabileceğini ifade etti.

Şirketler Kripto İle Ödemeleri Arttırdıkça, Bitcoin ATM’leri de Artıyor! Sıradaki Durak Utah isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Şirketler Kripto İle Ödemeleri Arttırdıkça, Bitcoin ATM’leri de Artıyor! Sıradaki Durak Utah - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Fiyatındaki Yükselişin Arkasında ABD Piyasaları Mı Var? Dikkat!!! Türkiye’de Kripto Para Dolandırıcılığı Artıyor Kripto Paralarla 14 Milyon Dolar Çalan İsimler Gözaltına Alındılar Blockchain Tabanlı Tarayıcı Brave, Google’a Dava Açtı! Popüler altcoin, Bitcoin’e inat güçlü artıyor: Yüzde 50’ye dayandı! Popüler Bitcoin yatırımcısı bıraktı! Giderken ’50 bin’ dedi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır