Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Singapur’un En Büyük Nakliye Firması, IBM ile Blockchain Konulu Ortaklık İmzaladı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Singapur’un En Büyük Nakliye Firması, IBM ile Blockchain Konulu Ortaklık İmzaladı!
Singapur’un En Büyük Nakliye Firması, IBM ile Blockchain Konulu Ortaklık İmzaladı!Teknoloji devi IBM (NYSE:IBM), Singapur‘un en büyük nakliye firması Pacific International Lines (PIL) ile nakliye sektöründeki en önemli evraklardan birisini dijitalleştirmek adına ortaklık imzaladı. Nakliye senedi ve konşimento olarak bilinen evrak, uluslararası nakliyeciliğin en zaruri belgelerinden birisi.

İki firma ortak bir şekilde blockchain üzerinde var olacak bir elektronik konşimento üretmeye yönelik çalışmalar yapacak. Konşimento uluslararası ticarette ürünlerin mülki hakları, kargo makbuzu, taşıma kontratı gibi şeyleri kanıtlamak için kullanılır ve bunun yanı sıra bankalar ve diğer finansal kurumlar tarafından da ticari finansman koşullarınca kabul görür.

Blockchain İş Başında
Konşimento birden fazla firma tarafından bulundurulmak zorunda olduğundan, kaybetme veya olası bir sahtekarlık riski her zaman var. Buna ek olarak söz konusu evrakın oluşturduğu gereksiz masraflar da işin cabası. E-konşimento sistemi ile evrak IBM tarafından geliştirilen blockchain alt yapısında güvenli bir şekilde tutulacak ve ne ekstra masraf ne de taraflardan birisi tarafından değiştirilme riskine maruz kalmayacak.

IBM ve PIL arasında yapılan iş birliği aralarında Singapur Gümrük Müdürlüğü, Singapur Nakliye Birliği, Singapur Liman ve Kıyı İşletmesi, Bank of China (Singapur Şubesi) ve Infocomm Medya Geliştirme Otoritesi gibi önemli kurumlar tarafından da desteklenmekte. Yani olay sadece bir evrak gibi gözükse de, böyle bir değişimin sektöre çok fazla faydası dokunacak.

Singapur’un En Büyük Nakliye Firması, IBM ile Blockchain Konulu Ortaklık İmzaladı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Singapur’un En Büyük Nakliye Firması, IBM ile Blockchain Konulu Ortaklık İmzaladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Fiyatında 20.000 Dolarlık Altın Tahmin için Tarih Verildi Sıcak Gündem: Wirex, XRP’nin Apple Pay ödemeleri üzerinde çalışıyor! 20 Şubat Bitcoin fiyat analizi: Yükseliş sonrası ilk düzeltme hareketi görüldü İzlanda’da Madenciler Hedef Tahtasında Bitcoin’i 2019’un son aylarında neler bekliyor? Analistler cevapladı Bitcoin 3.285 Dolara Geriledi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır