Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İddia: Yale Üniversitesi 400 Milyon Dolar Toplayan Kripto Fonuna Yatırım Yaptı

Ana Sayfa » GÜNCEL » İddia: Yale Üniversitesi 400 Milyon Dolar Toplayan Kripto Fonuna Yatırım Yaptı
İddia: Yale Üniversitesi 400 Milyon Dolar Toplayan Kripto Fonuna Yatırım YaptıResmi olarak herhangi bir doğrulama yapılmamış olsa da, dünyanın en prestijli kurumlarının başında gelen Yale, Paradigm isimli bir kripto fonuna yatırım yapacak. Paradigm firması Coinbase’in kurucu ortağı Fred Ehrsam, eski Squoia Capital ortağı Matt Huang ve daha önce Pantera Capital firmasında çalışan Charles Noyes tarafından kuruldu.

Bloomberg‘in Cuma günü yayınladığı bir habere göre, 2017 yılında 27.2 milyar dolarlık gelir elde eden Yale, Paradigm firmasının geçtiğimiz aylarda topladığı 400 milyon dolarlık yatırımı yapan kurumlardan bir tanesi konumunda. Kurumun Paradigm’e tam olarak ne kadar yatırım yaptığı bilinmiyor ve New Haven, Connecticut merkezli okul konu hakkında gönderilen sorulara da herhangi bir cevap vermedi.

Paradigm firması temel olarak erken aşamalardaki kripto para birimi, blockchain ve kripto para borsası projelerine yatırım yapmayı amaçlamakta. Noyes‘in geçtiğimiz Haziran ayında Bloomberg kaynağına yaptığı açıklamalara göre, firma ciddi anlamda gelecek vaat etmekte.

Eğer haber konusunda kurumdan veya yetkililerden konu hakkında bir açıklama gelirse, dünyanın en büyük eğitim markalarından birisinin kripto para dünyasına girişi sadece bir fonlamadan fazlası olabilir. Daha önceleri Oxford gibi bir çok kurum blockchain veya kripto paralar ile ilişkili haberlerle gündeme gelmiş olsa da, böyle bir kurumun direkt olarak sektöre yatırım yapması, diğer firmalar için de aynı olayın önünü açabilir ki bu kripto para dünyasının en çok sıkıntı çektiği kurumsal yatırımcıların sektöre çekilmesi anlamına gelmekte.

İddia: Yale Üniversitesi 400 Milyon Dolar Toplayan Kripto Fonuna Yatırım Yaptı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İddia: Yale Üniversitesi 400 Milyon Dolar Toplayan Kripto Fonuna Yatırım Yaptı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Paribu’da Ethereum’a Dayalı Tether (USDT) Dönemi Başladı Bitcoin 10 Bin Doları Geçmeyi Başardı Bitcoin’deki Fiyat Artışının Arkasında Lightning Network Olabilir! Popüler analistler: Ripple (XRP) için uyarı levhası yandı! Erik Voorhees: Kripto paralar Dünyayı ele geçiriyor Bitcoin ve diğer kripto paralar neden düşüşte?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır