Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İyi Haber! Google Kripto Para Reklam Yasağını Kaldırıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » İyi Haber! Google Kripto Para Reklam Yasağını Kaldırıyor!
İyi Haber! Google Kripto Para Reklam Yasağını Kaldırıyor!

2/2


2/2


CNBC’nin 25 Eylül tarihli haberine göre, Google kripto para birimleri ile ilgili uyguladığı yasağı sonunda kısmen bitiriyor. Mali ürünler ve hizmetler politikası güncellemesinde de belirtildiği üzre, yasak Ekim 2018 tarihinden itibaren kalkacak. Teknoloji devi ABD ve Japonya içerisindeki kripto para borsalarının reklam satın almasına izin verecek.

2018 yılının Mart ayında duyurulan ve Haziran ayında yürürlüğe konulan Google’ın kısıtlamaları, müşterileri özellikle ilk dijital para arzlarına, cüzdanlara ve trading tavsiyelerine karşı korumak için uygulanmıştı.

Kripto para birimlerinin 2017 yılında yaptığı patlama fiyatları arttırmanın yanı sıra, beraberinde çok hızlı bir şekilde yayılan dolandırıcılıkları da getirmiş ve özellikle reklam verilen platformlar bu kullanım için bir numaralı potansiyel haline gelmişti. 2018 yılının belirli kısımlarında Google, Facebook (NASDAQ:FB), Twitter ve  Snapchat gibi platformların hepsi kripto para birimleri ile ilgili reklamlara adeta ”çökmüş” ve çoğunu yasaklamıştı.

Google yetkililerinden Scott Spencer, yasaklamanın ilk getirildiği zamanda konu ile ilgili şu açıklamada bulunmuştu:

“Gelecekte kripto paraların ne şekilde olacaklarını bilmemizi sağlayan kristal bir küremiz yok. Ancak biz son derece dikkatli yaklaşılması gereken bir alan olduğunu, tüketicilerin zarar görme ihtimallerini gördük”

Google’ın güncellenmiş reklam politikası aslında dünyadaki bütün reklamcılar için geçerli. Buradaki kritik nokta ise reklamların sadece ABD ve Japonya içerisindeki kullanıcılara gösterilecek olması. Facebook da geçtiğimiz Haziran ayı içerisinde kripto para yasağını kısmı olarak kaldırmış hatta söz konusu hareketi sonrası Coinbase’i satın almak isteyebileceği dedikodularına yol açmıştı.


İlgili haber:
Facebook Söylentileri Bitmek Bilmiyor – Facebook Coinbase’i Mi Satın Alacak?

Google’ın ana firması Alphabet (NASDAQ:GOOGL), toplam kazancının yaklaşık olarak %86’sını reklamcılıktan kazanmakta. Firma 2018 yılının ilk yarısında sadece reklamdan 54 milyar dolar gibi bir kazanç elde etti.

İyi Haber! Google Kripto Para Reklam Yasağını Kaldırıyor! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İyi Haber! Google Kripto Para Reklam Yasağını Kaldırıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Blockchain, Saat Sektöründe de Aktif EOS’u egale eden Stellar gözü Bitcoin cash’e dikti! Charlie Lee, halving’ten umudunu kesti: “Litecoin Ağustos ayında düşebilir.” Araştırma: Kuzey Kore, Kripto Paraları Para Aklamak İçin Kullanıyor Birleşik Arap Emirlikleri kripto para yanlısı regülasyon taslağı Fransız Bakan: Blockchain Hükümetimiz İçin Bir Öncelik

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır