Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Singapur, Ülkedeki Kripto Para Şirketleriyle Bankaları Bir Araya Getirmek İstiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Singapur, Ülkedeki Kripto Para Şirketleriyle Bankaları Bir Araya Getirmek İstiyor
Singapur, Ülkedeki Kripto Para Şirketleriyle Bankaları Bir Araya Getirmek İstiyorSingapur Merkez Bankası (MAS), ülkedeki kripto para şirketleriyle ilgili olumlu adımlar atmaya karar verdi. MAS, yerel kripto para şirketlerine bankacılık hizmetleri konusunda yardım edecek.

Singapur Merkez Bankası’nın (MAS) yetkili isimlerinden olan Ravi Menon, Bloomberg’e bir röportaj verdi ve Singapur’daki kripto para sektörünün durumu hakkında konuştu. Menon verdiği açıklamalarda MAS’ın ülkedeki “bankaları ve kripto para şirketlerini bir araya getirmeye çalıştığını” söyledi.

Menon, ülkedeki bankaların kripto para şirketlerine banka hesabı açma konusunda çekimser davrandıklarını ve bu durumun kripto para şirketleri için işleri epey zorlaştırdığını söyledi. Menon’a göre ülkedeki bankalar, kripto para şirketleriyle işbirliği yapmanın sakıncalı olabileceğini düşünüyor ve bu yüzden çekimser davranıyorlar. Menon, kripto para şirketleri hakkında şu yorumu yaptı:

“Bu tarz işler yapı olarak daha farklılar ve bankalar kripto para şirketleriyle etkileşime geçmek için yeni yollar bulmak zorunda kalabilirler. Umarım bu konu hakkında bir fikir üretip çözüm geliştirebiliriz.”

Menon ayrıca yaptığı açıklamalarda MAS’ın bu adımı ülkeye daha fazla kripto para çekmek için atmadığını da vurguladı.

Japonya’daki yetkililer bundan birkaç ay önce ülkedeki kripto para borsaları için özel bir lisans sistemi geliştirmişlerdi. Japonya’da birbirinden farklı 16 kripto para borsası yetkililerden resmi lisans almayı başardı ve bu borsalar bankacılık hizmetlerine diğerlerine kıyasla daha rahat ulaşabiliyorlar. Bu örnek üstünde duran Menon, Singapur’un henüz bu tarz bir lisans planı olmadığını söyledi.

Singapur, Ülkedeki Kripto Para Şirketleriyle Bankaları Bir Araya Getirmek İstiyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Singapur, Ülkedeki Kripto Para Şirketleriyle Bankaları Bir Araya Getirmek İstiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Paraların Geleceğini Facebook Gibi Şirketler Belirleyecek Ethereum Fiyat Analizi: ETH Temel Desteğin Altına Düştü, Kayıplar Artacak mı? Bitcoin, Ripple (XRP), Ethereum: 22 Aralık Fiyat Analizi ve Öne Çıkan Haberler Cardano 13% oranında yükseldi Ünlü Türk-Amerikan Ekonomist Nouriel Roubini: Blockchain İşe Yaramaz ve Bütün ICO’lar Sahtekarlık Polonya’da Ethereum Blockchain’ini kullanıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır