Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Singapur Merkez Bankası Gerekli Kripto Para Mevzuatlarını Hala Hazırlamadı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Singapur Merkez Bankası Gerekli Kripto Para Mevzuatlarını Hala Hazırlamadı
Singapur Merkez Bankası Gerekli Kripto Para Mevzuatlarını Hala HazırlamadıSingapur Merkez Bankası, kripto paralarla ilgili yaptığı çeşitli araştırmalara rağmen hala gerekli mevzuatları hazırlamış değil.

Singapur’daki Kripto Para düzenlemeleri

Singapur‘daki kripto para sektörünün bir hayli gelişmiş olduğu söylenebilir. Ülkedeki kripto para şirketlerinin sayısı git gide artıyor ve yetkililer bu alanda çeşitli araştırmalar yürütüyorlar.

Tüm bunlara rağmen ortada bir sorun var: Merkez Bankası hala somut bir adım atmış değil. Singapur Merkez Bankası (MAS) aslında bir süredir kripto paralarla ilgili birbirinden farklı araştırmalar yapıyor ve en uygun düzenlemeleri oluşturmaya çalışıyor. Ancak ülkede kripto para düzenlemelerine ilişkin bir mevzuat hazırlanmadı. Singapur’daki eski parlamento üyelerinden Calvin Cheng, konu hakkında şu yorumu yapıyor:

“MAS şu ana kadar konuyla ilgili çeşitli müzakereler yürüttü ancak henüz ortada bir mevzuat yok.”

MAS, kripto para ve Blockchain sektörlerine olabildiğince açık fikirli şekilde yaklaşmak istiyor. MAS, yukarıda da belirttiğimiz üzere olabilecek en uygun düzenlemeleri getirmenin yollarını arıyor ancak bu konuda çok da hızlı hareket ettiğini söyleyemiyoruz.

Singapur’da Token Günü

Bundan birkaç gün önce paylaştığımız haberde Singapur’da gerçekleştirilen ‘Token Günü’ hakkında bilgi verdik. Bizkey adlı bir şirket tarafından özel olarak düzenlenen bu günün amacı insanları dijital paralar hakkında eğitmekti. Bizkey CEO’su Ken Huang, şu yorumu yaptı:

Bitcoin bundan on yıl önce icat edilmiş olmasına rağmen çok az insan Bitcoin kullanarak nasıl ürün alınacağını biliyor. Token Günü’nü düzenleyerek bu algıyı değiştirmek istiyoruz.”

Singapur Merkez Bankası Gerekli Kripto Para Mevzuatlarını Hala Hazırlamadı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Singapur Merkez Bankası Gerekli Kripto Para Mevzuatlarını Hala Hazırlamadı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

eBay’dan Kripto Para Vurgusu! Bitcoin 450 dolardan fazla arttı! BTC yeni direnç seviyelerini test edilebilir Dash Telegram ile ortaklığa gidiyor Tecrübeli analiste göre, Bitcoin’de yeni zirve S&P 500’e bağlı Dikkat: Bu Kripto Para Borsası Scam Olabilir Kritik zamanda kritik hareket: Eski HSBC’li Ripple’a

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır