Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SIM Dolandırıcılığı Kurbanı: Asıl Suç Telefon Operatörlerinde

Ana Sayfa » GÜNCEL » SIM Dolandırıcılığı Kurbanı: Asıl Suç Telefon Operatörlerinde
SIM Dolandırıcılığı Kurbanı: Asıl Suç Telefon Operatörlerinde

2/2


2/2


SIM kartı dolandırıcılarının saldırısına uğrayan ve böylece 1 milyon dolar civarında para kaybeden Robert Ross, bir daha bu tarz saldırıların yaşanmaması için çalışmaya başladı.


İlgili haber:
”SIM Kart Değişim” Yöntemi ile 1 Milyon Doların Üzerinde Kripto Para Vurgunu Yapan 21 Yaşındaki Amerikalı Tutuklandı

Koin Bülteni olarak bundan birkaç hafta önce 1 milyon dolar civarında para kaybeden Robert Ross’un hikayesini paylaştık. Dolandırıcılar, Ross’un telefon numarasına ulaştılar ve kendisinin kripto para borsalarındaki hesaplarına erişim sağladılar. Ross böylece 1 milyon dolar değerinde parayı kaybetmiş oldu.

Ross, yaşadığı bu kaybın ardından bu gibi saldırıları önlemek için çalışmaya başladı. CCN tarafından yapılan habere göre kendisinin konu hakkındaki açıklaması şöyle:

“Bu git gide büyüyen ciddi bir sorun. Bence bu sorunun kaynağı telefon operatörleri.”

Telefon Operatörleri

Ross’un geçmiş hayatında bu gibi dolandırıcılıklardan haberi yoktu, ta ki kendisi bu şekilde dolandırılıncaya kadar.

Ross’u dolandıran Nicholas Truglia isimli şahıs, insanlardan toplamda 1 milyon doları aşkın değerde para çaldıktan sonra tutuklandı. Ancak bu gibi saldırılar düzenlediği halde tutuklanmayan, yakalanmayan kişiler bulunuyor.

Ross’a göre bu gibi dolandırıcıların sayısının artmasının başlıca sebebi telefon operatörleri. Ross’un yanı sıra Micheal Terpin gibi isimler de asıl suçun telefon operatörlerinde olduğunu düşünüyorlar.

Terpin geçtiğimiz yıl bu tarz bir dolandırıcılığa kurban gittikten sonra operatörlerden AT&T’ye 224 milyon dolarlık bir dava açtı. Kendisinin konu hakkındaki açıklaması şöyleydi:

“AT&T’nin bu hackerla kasıtlı olarak işbirliği yapması, olan biteni görmezden gelmesi, sorumluluklarını yerine getirmemesi, Gizlilik Politikası’na uyum sağlamaması… AT&T’nin yaptığı şey; sahte bir kimlikle otele gelen birine birinin oda anahtarını, odadaki kasanın anahtarını vermeye benziyor.”

SIM Dolandırıcılığı Kurbanı: Asıl Suç Telefon Operatörlerinde isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SIM Dolandırıcılığı Kurbanı: Asıl Suç Telefon Operatörlerinde - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin BTC Ayı Piyasası 18 Ay daha Sürebilir! Bitcoin-itibari para hacminde büyük düşüş! Satoshi Nakamoto ortaya çıkıyor: 980.000 Bitcoin hareket edebilir Bitcoin Kâhini, BTC yatırımcılarını düzeltme konusunda uyarıyor Bitcoin’e ilaveten Haziran ayında umut vadeden 5 kripto para Toplam Ethereum miktarının yüzde 30’u 376 balinaya ait!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır