Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Şili Mahkemesi, Banka Hesapları Kapatılan Kripto Para Borsası Aleyhine Karar Verdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Şili Mahkemesi, Banka Hesapları Kapatılan Kripto Para Borsası Aleyhine Karar Verdi
Şili Mahkemesi, Banka Hesapları Kapatılan Kripto Para Borsası Aleyhine Karar VerdiŞili Yüksek Mahkemesi, geçtiğimiz günlerde verdiği bir karar ile, kripto para sektörü ve ülke için emsal bir karara imza attı. Devletin bankalarından birisi olan Bacnoestado, ülke içerisinde hizmet veren kripto para borsalarından birisi olan Orionx‘in banka hesaplarını, herhangi bir açıklama yapmadan kapatmıştı. Yargıçlar ise bankanın yaptığı bu hamlenin, ülkedeki kara para aklamayı önleme ve terör finansmanını engellemeyi içeren yasalar ile uyumlu olduğunu ve merkeziyetsiz, sansürlenemeyen kripto para birimlerinin bunlara bir tehdit olduğunu vurguladı.

Kripto Para Birimleri ”İçsel Değere” Sahip Değil
Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri, Şili içerisinde yasal olarak herhangi bir tanınmaya sahip değil. Ancak bunlar Çin gibi ülkelerin aksine burada yasaklı da değil. Yine de alınan bu yeni mahkeme kararı ülkedeki kripto para birimleri için önemli bir karar sayılabilir ve ileride kripto para birimlerinin yasaklanmasına kadar seyir devam edebilir. Alınan bu yeni karar ile, ticari bankalar da artık hiçbir açıklama yapmadan istedikleri kripto para borsasının hesaplarını kapatabilecek ve bu bölgedeki kripto para borsalarının korku içerisinde olmasına neden olacak.

Yerel medyanın aktardığına göre ise, Yüksek Mahkeme kripto para birimlerinin ”fiziksel manifestasyona” sahip olmadığını ve ”içsel değer” bulundurmadığını gerekçe göstererek, bunların herhangi bir kurum veya şirket tarafından da kontrol edilmediğini belirtmiş.

Bancoestado, Orionx isimli kripto para borsasının hesabını geçtiğimiz Mart ayında kapatmış ve gerekçe olarak ”kripto para birimleri ile ilgili platformlara” hizmet vermek istemediğini öne sürmüştü.

Şili Mahkemesi, Banka Hesapları Kapatılan Kripto Para Borsası Aleyhine Karar Verdi isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Şili Mahkemesi, Banka Hesapları Kapatılan Kripto Para Borsası Aleyhine Karar Verdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

JP Morgan CEO’su: Libra’ya Vakit Harcayamam Çin Şubat Ayının Kripto Para Derecelendirmelerini Yayınladı: Bitcoin Yükselirken, Tron Sürpriz bir Giriş Yaptı Powell Depremi! Bitcoin’deki Kayıp %10’u Geçti! Bitcoin Neden Düşüyor? Flaş kripto para haberleri:  Twitter CEO’sunun Bitcoin portföyü, XRP, TRON, Ethereum, IOTA, Nano ve daha fazlası Kripto para fiyat analizi: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash’de son durum IOTA’nın Güvenlik Kusuru Bulanlara 220.000 Dolar Ödül Var!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır