Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Sıcak Gelişme: Tether, Yeni Bankasını Buldu! Sorunlar Dinecek mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Sıcak Gelişme: Tether, Yeni Bankasını Buldu! Sorunlar Dinecek mi?
Sıcak Gelişme: Tether, Yeni Bankasını Buldu! Sorunlar Dinecek mi?Kripto para piyasalarının en tartışmalı figürlerinden birisi olan Tether, yaptığı açıklama ile yeni bankacılık partnerini bulduğunu deklare etti. Yapılan resmi açıklamaya göre, Tether’in yeni partner bankası Bahamalar merkezli Deltec Bank & Trust olacak.

Porto Riko merkezli Noble Bank’ın yaşadığı sorunların ardından Tether’in bankasız kalması, çok çeşitli dedikoduları beraberinde getirmişti. Daha sonrasında Tether’in yaşadığı kriz ile 1 dolara endeksli olması gereken koin 0,92 dolarlara kadar düşerken şimdilerde ise durum toparlanmışa benziyor.

Tether, yaptığı açıklamada her ne kadar fazla inandırıcı olmasa da, Deltec Bankası’nın durum tespitini yaptıktan ve süreci inceledikten sonra, kendileri ile çalışmaya başladığını belirtti. Bu haber her ne kadar uzunca bir süredir kulislerde konuşulsa da, Tether’in açıklamalarına kaç kişinin itibar edeceği henüz meçhul. Yapılan açıklama şu sözlerle devam etti:

”Banka, bizim her türlü uyum sürecimizi gözden geçirdi. Politikalarımız ile ilgili detaylı araştırmalar yaptı, hisse senedi ortaklarının profillerini, geçmişlerini ve şirketteki rollerini inceledi. Bunun ardından, sisteme nasıl katkı yapılır, şirket hangi ofisleri kullanıyor ve USDT’nin 1 dolara nasıl sürekli olarak fikse kalabileceği ile ilgili araştırmalar yaptı. Daha sonra, tüm bu araştırmalar doğrultusunda, şirketimize hizmet vermeye karar verdi.”

Son dönemde USDT rezervinin düşmeye başladığı ve bunun da Tether’in geçmiş dönemde karşılıksız para basması ile ilişkilendirildiği ifade ediliyor. Bakalım, bu yeni banka ile Tether ve USDT, nasıl bir döneme başlayacak?

Sıcak Gelişme: Tether, Yeni Bankasını Buldu! Sorunlar Dinecek mi? isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Sıcak Gelişme: Tether, Yeni Bankasını Buldu! Sorunlar Dinecek mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Stanford Araştırmacıları Ethereum’a Özel Bir Akıllı Kontrat Geliştirdiler Ekim ayında, ilk 10 kripto paradan sadece biri kaybettirmedi Ünlü şirketten inanılmaz Bitcoin ve altcoin tahmini: 100 bin dolar geliyor! Rapora Göre Ripple’ın XRP Tokeninin Piyasa Hacmi Büyük Ölçüde Hatalı XRP Menkul Kıymet İlan Edilebilir Mi? Binance CEO’su Kendi Görüşünü Açıkladı Block.One CEO’su: Bitcoin’in Ölçeklendirilmesine Gerek Yok

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır