Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’li Kongre Üyesinden Blockchain’e Destek: Üç Yasa Tasarısı Sunulacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’li Kongre Üyesinden Blockchain’e Destek: Üç Yasa Tasarısı Sunulacak
ABD’li Kongre Üyesinden Blockchain’e Destek: Üç Yasa Tasarısı SunulacakABD Kongresi’nin üyelerinden olan Tom Emmer, Blockchain teknolojisine ve kripto paraların kullanımına ilişkin üç yeni yasa tasarısı sunacağını duyurdu.

Blockchain’e Destek

Blockchain ve kripto para alanında üç adet yeni yasa tasarısı sunmayı planlayan Kongre üyesi Tom Emmer, ABD’nin Blockchain alanında daha fazla olumlu adım atması gerektiğini düşünüyor:

“Amerika Birleşik Devletleri Blockchain teknolojisinin gelişim sürecini hızlandırmalı, Amerika’daki özel sektörün bu alanda yenilikler üretmesine olanak tanımalı ve ben de bu yüzden bu tasarıları sunacağım.”

Tom Emmer’ın sunacağı yasa tasarıları özellikle Blockchain teknolojisinin özel sektördeki durumuna yoğunlaşıyor olacak. Emmer’a göre Amerika’daki özel sektörün Blockchain teknolojisiyle daha çok ilgilenmesi ve bu alanda daha çok çalışmalar yürütmesi gerekiyor. Emmer, özel sektördeki şirketler için Blockchain ve kripto para konularında gayet açık ve net bir kılavuz hazırlanması gerektiğine inanıyor. Emmer’a göre:

“ABD’deki düzenleyiciler yeni ortaya çıkan teknolojileri benimsemeleri ve bu teknolojilerin ABD içerisinde gelişmesine olanak tanıyacak bir yasal sistem oluşturmalılar.”

Üç Yasa Tasarısı

Emmer’ın ilk yasa tasarısı Blockchain teknolojisinin ABD içerisinde desteklendiğini göstermeye yönelik olacak. Diğer iki yasa ise Blockchain’in ve kripto paraların kullanımları ve gelişimleri ile ilgili olacka.

Emmer’a göre ABD hükümetinin bu aşamadan sonra Blockchain teknolojisinin önünü kesmek gibi bir lüksü yok. Bu yüzden ABD’li düzenleyicilerin önünde tek bir seçenek var: Ya bu teknolojilerden faydalanmak ya da sektörde geri kalmak.

ABD’li Kongre Üyesinden Blockchain’e Destek: Üç Yasa Tasarısı Sunulacak isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’li Kongre Üyesinden Blockchain’e Destek: Üç Yasa Tasarısı Sunulacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

E-Ticaret Devi Amazon, Mart Ayında Türkiye’de! Bitmain, Sektörü Daraltabilir! Amazon’da en çok satan altcoin kitabının yazarı uyardı: “Altcoin’ler böyle giderse yıl sonunu göremez.” EOS 11% artışla 5,1482 seviyesinin üzerine çıktı Ripple’dan endişelendiren transfer: McCaleb’e 100 milyon XRP Ünlü Analist: Bitcoin Teknik Olarak Altından Daha İyi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır