Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Sıcak Gelişme – Nasdaq Yöneticisi Doğruladı: Bitcoin Vadeli İşlemleri 2019 Yılının İlk Yarısında Piyasaya Sürülecek!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Sıcak Gelişme – Nasdaq Yöneticisi Doğruladı: Bitcoin Vadeli İşlemleri 2019 Yılının İlk Yarısında Piyasaya Sürülecek!
Sıcak Gelişme – Nasdaq Yöneticisi Doğruladı: Bitcoin Vadeli İşlemleri 2019 Yılının İlk Yarısında Piyasaya Sürülecek!

2/2


2/2


Bu haftanın başlarında, dünyanın ve ABD‘nin en büyük menkul kıymet borsalarından kabul edilen Nasdaq‘ın, Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri piyasaya süreceği dedikoduları boy göstermeye başlamıştı.


İlgili haber:
Sıcak Gelişme: Dünyanın En Büyük Borsalarından Nasdaq, Bitcoin Vadelilerini 2019 Yılının İlk Çeyreğinde Piyasaya Sürecebilir!

Söz konusu haber 2018 yılı içerisinde zaman zaman boy göstermiş olsa da, Nasdaq’ın medya ekibinin başkan yardımcısı, yaptığı bir açıklamada haberi ilk ağızdan doğruladı ve Bitcoin vadelilerinin 2019 yılının ilk yarısı içerisinde piyasaya sürüleceğini müjdeledi. Nasdaq’ın yanı sıra, New York Menkul Kıymetler Borsası‘nın üst kuruluşu ICE (NYSE:ICE) tarafından piyasaya sürülen Bakkt da, 2019 yılının ilk ayında kendi fiziki Bitcoin vadelilerini kullanıma açacak. Platform daha önce yaptığı açıklamalarda Aralık ayındaki piyasaya çıkış tarihini, Ocak olarak ertelemişti.

Express kaynağına açıklamalarda bulunan Joseph Christinat, konu hakkında şunları aktardı:

”Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmeleri önümüzdeki yılın ilk yarısında piyasaya sürülecek – biz şu an sadece CFTC’den gelecek olan izni bekliyoruz.”

Geçtiğimiz tarihlerde Wall Street Journal tarafından yayınlanan ve dedikodu olarak yayılan olaya da açıklık getiren Christinat, aslında olayın çok daha basit bir şekilde çözümlenebileceğini ifade etti:

”Ne yapıyor olabileceğimiz ile ilgili çok fazla spekülasyon ve dedikodu gördük, ancak kimse bize gelip bunu doğrulayıp doğrulamayacağımızı sormadı ve işte oldu – bunu yapıyoruz, bu oluyor.”

2019 yılı özellikle Bakkt, Nasdaq ve dünyanın en büyük varlık yönetim firmalarından Fidelity gibi kurumsal katılımcıların girişi ile, çok büyük bir yükselme yaşayabilir. Nasdaq söz konusu Bitcoin vadelilerini kendi vadeli işlem platformu NFX bünyesinde işleme sunmayı planlıyor.

Sıcak Gelişme – Nasdaq Yöneticisi Doğruladı: Bitcoin Vadeli İşlemleri 2019 Yılının İlk Yarısında Piyasaya Sürülecek! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Sıcak Gelişme – Nasdaq Yöneticisi Doğruladı: Bitcoin Vadeli İşlemleri 2019 Yılının İlk Yarısında Piyasaya Sürülecek! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

14 Eylül Ripple Fiyat Analizi: Direnç Devam Ediyor Bitcoin Boğa Koşusu İçin Tarih, Ethereum’un 2019’daki Konumu, Ripple’ın Kapsamlı Raporu: Öne Çıkan: LTC, ADA, TRON, Waves ve Lisk Haberleri Ripple (XRP) kışta bahar yaşıyor: Kripto para ekosistemine yeni bir kurum daha ekliyor Telegram’ın Duruşması Ertelendi Bitcoin ve Ethereum’da yükseliş mi geliyor? İşte analist yorumları Merkezi Olmayan Token Exchange

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır