Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Siacoin Madencilik Algoritmasını Değiştirdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Siacoin Madencilik Algoritmasını Değiştirdi
Siacoin Madencilik Algoritmasını DeğiştirdiSiacoin topluluğuun uzun süredir üzerinde tartıştığı ve dönem dönem ciddi fikir ayrılıklarına da sebep olan madencilik algoritması sorunu, sonunda bir çözüme kavuşmuş gibi görünüyor. Siacoin geliştirici ekibinden David Vorick’in de daha önceki dönemde sıklıkla eleştirdiği ASIC madencilik cihazları ile ilgili yaşanan son gelişmeler ise, Siacoin topluluğuun en azından bir kısmını ciddi şekilde mutlu etmiş durumda.

Vorick ve arkadaşları, daha öne yaptıkları açıklamalarda, ASIC cihazların Siacoin ağındaki madencilik süreçlerini merkezileştirdiğini ifade etmiş ve bu durumun değişmesi gerektiğini belirtmişti.

Siacoin ekibi, daha önce Siacoin’in iştirak şirketi Neboulous tarafından üretilen Obelisk cihazların, madenciliğe uygun olarak tasarlandığını açıklamıştı. O dönemde, işin içine ASIC cihazların herhangi bir uyarı olmaksızın girmesi ile birlikte, bu süreçte bir karmaşa yaşanmaya başladı. Vorick’e göre, Bitmain’in işin içine girmesi ve ASIC cihazların işin içindeki yerini alması, madencilik cihazlarına yapılan yatırımın boşa gitmesine sebep olacaktı ki, bu noktada birçok Siacoin madencisinin, Obelisk cihazları alabilmek için önceden ödeme yaptığını da belirtmek gerekiyor.

Bu madencilik algoritmasının değişmesi ve ASIC cihazların devre dışı kalmasının ardından, Siacoin topluluğunda ciddi bir sevinç yaşandı ve bu da, fiyatlarda kendini belli etti. Bugün içerisinde, Siacoin fiyatında yüzde 6’yı aşan bir artış yaşandı. Yazının kaleme alındığı dakikalarda ise, bir Siacoin alabilmek için ödenmesi gereken miktar 0,0065 dolar olarak karşımıza çıkıyor ki bu da yüzde 1’e yakın bir artış demek.

Siacoin Madencilik Algoritmasını Değiştirdi isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Siacoin Madencilik Algoritmasını Değiştirdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Goldman Sachs: Bitcoin Fiyatı Artacak Önde Gelen Siber Güvenlik Firması, Lider Kripto Para Borsalarının Güvenliğini Derecelendirdi Lisanslı borsadan Bitcoin boğalarına büyük destek: BTSE Futures 100x’e kadar kaldıraç destekleyecek Alibaba, Blockchain ve IoT Teknolojisini Kullanmaya Başlayacak Konsey: Bitcoin Devasa Yatırım Aracının Yerini Alamaz! Ethereum Madenciliğini Sürdürmek Kar Getirir mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır