Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ShapeShift’in CEO’su Eleştirilere Yanıt Verdi: Kimlik Bilgilerini Toplamak ”Proaktif” Bir Hareket

Ana Sayfa » GÜNCEL » ShapeShift’in CEO’su Eleştirilere Yanıt Verdi: Kimlik Bilgilerini Toplamak ”Proaktif” Bir Hareket
ShapeShift’in CEO’su Eleştirilere Yanıt Verdi: Kimlik Bilgilerini Toplamak ”Proaktif” Bir Hareket

2/2


2/2


Kripto para borsası Shapeshift geçtiğimiz günlerde aldığı bir karar ile, çok fazla eleştiriye neden olmuş ve ciddi anlamda kullanıcı bile kaybetmişti. Çoğu piyasa uzmanı kullanıcıların kimlik bilgilerinin istenmesi kararının hükümet yetkilileri tarafından zorlandığı görüşünde olsa da, firma CEO’su ve kurucusu Erik Voorhees olayın doğru olmadığını ve bunun kendileri tarafından alınan bir karar olduğunu ifade etti. CEO’ya göre karar yasal riskleri düşürmek için ”proaktif” olarak alınmış.


İlgili haber:
Kripto Para Borsası ShapeShift, Yakında Zorunlu Olacak Yeni Üyelik Programını Tanıttı

Bir çok kripto para kullanıcısı ShapeShift kullanmalarının temel nedeni olarak kimlik bilgilerinin istenmemesi avantajını savunmaktaydı. Ancak alınan yeni karar doğrultusunda borsanın en cazip özelliği de ortadan kalkmış oldu.

Voorhees CoinDesk kaynağına yaptığı açıklamalarda şunları dile getirdi:

”KYC (müşterini tanı) bir yasal zorlamanın sonucu olarak değil, daha çok şirketi belirsiz ve değişen küresel düzenlemelerden daha az riskli konuma getirmek için aldığımız proaktif (ileriye dönük) bir kararın sonucu olarak aldık.”

”Bunu yapmamanın riski çok daha büyük olduğu için, alınan karar oldukça stratejikti.”

Voorhees firmanın sadece bu konu için aylarca yasal çalışma ve milyonlarca dolarlık yasal masraf yaptığını vurguladı. Harcanan para ve zaman ise yine CEO’nun görüşüne göre, müşterilere hizmet etmek ve onları korumak için harcandığı için boşa gitmemiş oldu. CEO’nun yaptığı yorumlar yasal konuların alınan kararın temel nedeni olduğunu ortaya koysa da, Vooerhees kimlik bilgilerinin zorunlu yapılması kararının aslında programa ek olarak getirildiğini de vurguladı.

ShapeShift’in CEO’su Eleştirilere Yanıt Verdi: Kimlik Bilgilerini Toplamak ”Proaktif” Bir Hareket isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ShapeShift’in CEO’su Eleştirilere Yanıt Verdi: Kimlik Bilgilerini Toplamak ”Proaktif” Bir Hareket - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Reddit Kurucusu: Piyasada Sadece Gerçek Kripto Para Destekçileri Kaldı Bakkt’ta Beklenen Büyük Gün Geldi! Analistler: Bitcoin Fiyatı Hareketlenebilir! Petro, Venezuelalıların Pasaport Alabilecekleri Tek Yol Haline Getirildi! Bitcoin fiyatı yeni bir dibe mi yaklaşıyor? Bu korkunç çöküşlerin arkasında ne var? Ethereum Piyasaya Alarm Veriyor: Çünkü ICO’ların Ethereum Satışları Hızlanıyor! 3 Milyon Dolarlık Kaçak Elektrik Kullanan Kripto Para Madencisi, Yakalandı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır