Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Seyahat ve Gezi: Bitcoin İle Seyahat Edenlerin 4 Uğrak Noktası!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Seyahat ve Gezi: Bitcoin İle Seyahat Edenlerin 4 Uğrak Noktası!
Seyahat ve Gezi: Bitcoin İle Seyahat Edenlerin 4 Uğrak Noktası!Son zamanlarda Bitcoin ile seyahat etme ve alışveriş yapma konusu ciddi bir artış yaşamakta. Dünyanın dört bir yanında kripto para birimlerinin özgürlüğünü ödeme konusunda da kullanabileceğiniz ülkeler mevcut.

Tabii ki kripto paralar ile ödeme yapılacak çok fazla ülke olmasına rağmen, bunların arasında en rahat alışveriş yapıp seyahat edebileceğiniz belli başlı yerler bulunmakta.

İsviçre
İsviçre halkı özellikle teknoloji, ticaret ve yenilik konusunda dünyanın sayılı ülkelerinden birisi. Ülkede şu an sayısız kripto para ve blockchain tabanlı işletme mevcut. İsviçre’ye giden seyyahlar, bir çok ürünü kripto paralar ile satın almanın yanı sıra, yerel ve şehirlerarası tren biletlerini bile Bitcoin ile satın alabilmekte.

Antigua ve Barbuda
Bu uzak karayip ada ülkesi, kripto para ile ödeme yapma konusunda yüz ölçümü kadar küçük değil. Ülkedeki mağazaların neredeyse yarısı Bitcoin kabul etmekte ve ülke hükümeti de geçtiğimiz günlerde vatandaşlık ödemeleri için Bitcoin’i kabul eden yasayı onayladı. Hükümet önderliğinde yapılan kripto girişimleri, gerçekten meyvesini veriyor gibi gözükmekte.

Amsterdam – Hollanda
Ülkenin yanı sıra direkt olarak Amsterdam, kripto para ödemeleri konusunda neredeyse bir çok yerden üstün. Amsterdam içerisindeki Schiphol Havalimanı içerisinde Bitconi ATM’si bulunan ilk Avrupa havalimanı olmuştu. Hollanda içerisindeki 23 kripto para ATM’sinin neredeyse yarısı Amsterdam içerisinde bulunuyor ve bunun yanı sıra otellerden restoranlara eczanelerden kırtasiyelere kadar bir çok yerde kripto para kullanmak mümkün.

Malta
Şu an için kripto para dostu ülkeler listelerinden hiçbiri, Malta olmadan tamam sayılmaz. Küçük Akdeniz ada ülkesi küresel kripto para ve blockhain teknolojisi merkezi olma konusunda çok şey başardı ve ciddi aşamalar kaydetti.

Güzel Akdeniz sahillerinin tadını çıkarıp kripto para ile güzel bir tatil yapmak isteyenler için Malta ciddi fırsatlar sunmakta.

Seyahat ve Gezi: Bitcoin İle Seyahat Edenlerin 4 Uğrak Noktası! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Seyahat ve Gezi: Bitcoin İle Seyahat Edenlerin 4 Uğrak Noktası! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ICO İncelemeleri Bitcoin balinasından şaşkınlık yaratan hareket: 800 BTC’yi riske attı Amerika’daki Emeklilerin Yüzde 3’ü BTC Yatırımı Yapmış IOST geniş kitlelere ulaşmanın yolunu buldu: OnBlock yarın açıklanıyor Türk Uzmanlar Anlatıyor: Bitcoin ve ICO’ların Türkiye İçin Önemi Vitalik Buterin: Ethereum’un Bir Sonraki Hard Fork’unun Adı İstanbul Olacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır