Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Seul Merkezli Gıda Teslimat Devi, Artık Bitcoin Cash Kabul Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Seul Merkezli Gıda Teslimat Devi, Artık Bitcoin Cash Kabul Ediyor
Seul Merkezli Gıda Teslimat Devi, Artık Bitcoin Cash Kabul Ediyor

2/2


2/2


Bitcoin Core‘dan (BTC) ayrılıp yoluna ayrı bir kripto para birimi olarak devam etme kararı alan Bitcoin Cash, BTC’ye kıyasla en fazla aynı nakit para gibi kullanılabilen bir kripto para olmasıyla övünmekte. Yine de, genel tabloya bakıldığında BTC kullanılan mağazaların ve sitelerin sayısı, BCH’den daha fazla gibi gözüküyor. Ancak geçtiğimiz günlerde Bitcoin Cash taraftarlarını sevindirecek yeni bir haber ve ödeme kanalı müjdesi geldi.

Güney  Kore menşeli Shuttle Delivery isimli gıda teslimat firması, Seul bölgesi boyunca kapıdan kapıya olan hizmetlerde artık BCH kabul ettiğini duyurdu. Güney Kore’nin Seul bölgesini ziyaret eden veya orada yaşayan kişiler artık yemeklerini Bitcoin Cash ile kapılarına kadar getirtebilecek. Shuttle Delivery firması sadece kripto para birimi kabul etmenin yanı sıra, geleneksel kredi kartlarını ve Paypal ödemelerini de kabul etmekte. 16 Eylül tarihinde sitelerinde yayınlanan resmi bir duyuru ile, Bitcoin Cash kabul ettiklerini de duyurdular. Firmanın Seul içerisinde 200’den fazla yerel restaurant ağı bulunuyor.

Kripto para birimleri yayılmaya ve büyümeye devam ettikçe, bir çok farklı firma da bunları kabul etmenin çağın getirdiği bir gereklilik olduğunu görmeye başladı. İlk çıktığı zamanlarda kredi kartları da aynı tepkiyle karşılaşmış, hatta kriptoya kıyasla çok daha yavaş bir hızda ana kabule ulaşmıştı. Eğer kripto para birimlerinin büyümesi bu şekilde devam ederse, çok yakın zamanda Seul değil, Türkiye içerisinde de aynı hizmetlerin başladığını görebiliriz.

Seul Merkezli Gıda Teslimat Devi, Artık Bitcoin Cash Kabul Ediyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Seul Merkezli Gıda Teslimat Devi, Artık Bitcoin Cash Kabul Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bithumb’da milyonlarca dolarlık hırsızlık: Hırsız içeriden çıktı! En büyük 6. Bitcoin cüzdanının gizemi Forbes’a göre Bitcoin fiyat çöküşünün arkasında…. Kripto Para Borsası YoBit, Rastgele Koinlere Pump Yapacağını Duyurdu Bitcoin SV sınıfta kaldı: Bitcoin Cash (BCH) ise Gemini’de listeleniyor Bitcoin İşlem Hacmi 2017 Boğa Koşusunu Yakaladı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır