Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC’ten beklenen adım – ICO yapma kılavuzu geliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC’ten beklenen adım – ICO yapma kılavuzu geliyor
SEC’ten beklenen adım – ICO yapma kılavuzu geliyor

© Reuters.  © Reuters.

SEC’ten beklenen adım geliyor. ABD Finans ve İdare Komisyonu (SEC), artık kripto paralara gereken saygıyı gösterecek ve onları da diğer menkul kıymetler gibi sınıflandırmaya tabi tutacak. Peki bu nasıl olacak?

SEC’ten beklenen adım

D.C. Fintech Week konferansında konuşan SEC direktörü William Hinman, SEC’in düzenleme görevini ifa edebilmek için kripto paraları bir düzene sokması gerektiğinden bahsetti. Bunun içinde kripto para yatırımcıları ve geliştiricileri için ICO rehberi yayınlamayı düşündüklerini belirtti. Bu şekilde yeni çıkan ICO’lar da denetlenmiş olacak ve herhangi bir potansiyel dolandırıcılık olayının önüne geçilebilecek. Çünkü SEC’ın yaptığı rehbere uygun olarak geliştirilmeyen ICO’lar riskli kategorisine sokulacak. Bu sayede yatırımcılar risk faktörünü çok daha bariz bir şekilde görmüş olacaklar.

William Hinman:

‘’ ICO’lar için sade bir İngilizce ile hazırlanmış ve tavsiye niteliğinde bir rehber yayınlamayı planlıyoruz. Yakında bununla ilgili detaylı bir açıklama zaten göreceksiniz. Yayınlanacak bu rehber ile birlikte kripto paralar için akıllarda oluşan soru işaretlerinin bir kısmı da cevaplanmış olacaktır.’’

Rehberin getirileriSEC yayınlanacak olan bu rehberin yapım aşamasında FinHub ile ortak çalışacak. Bu şekilde hem teoride hem de pratikte geliştiricileri ve yatırımcıları tatmin edecek bir çalışma ortaya koyabilecekler.

Hinman:

“Yayınlanacak olan rehberi elimizden geldiğince şeffaf ve anlaşılabilir kılmak istiyoruz. Ayrıca rehberde bir de kayıt bölümü olacak ve rehbere uygun geliştirilen ICO’lar sisteme kayıt olup bizden güvenilirlik sertifikası alabilecekler.’’

Bu rehber sayesinde insanlar, dolandırılma riski olmadan yeni çıkan ICO projelerine gönül rahatlığıyla yatırım yapabilecekler. Bu şekilde hem geliştiriciler hem de yatırımcılar güvenli bir ortamda çok daha fazla kar elde edeceklerdir.

Sonuç olarakSEC’in yayınlayacağı rehber her ne kadar tavsiye niteliğinde olacak gibi görünse de, SEC bu düzenlemeyle ICO geliştiricilerine bir bakıma aba altından sopa gösteriyor. Bizler ilerleyen zamanlarda bütün ICO projelerinin bu rehbere uygun bir şekilde geliştirilme zorunluluğunun getirileceği konusunda hem fikiriz. Böylesi çok daha iyi olur. Çünkü kripto para piyasaları çok fazla spekülatif hamlelere maruz kalıyor, böylece bu dalgalanmaların bir nebze olsun önüne geçilebilir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC’ten beklenen adım – ICO yapma kılavuzu geliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Japonya’da Ödenmemiş Kripto Para Vergileri 93 Milyon Dolara Ulaştı Beta İndikatörü Işığında Bitcoin Fiyatı ve Borsa İlişkisi Bitcoin’in yeni rakibi Bitcoin SV fiyatında bizi neler bekliyor? Coinbase Kelly İle Çalışmaya Başladı CoinMarketCap Ripple’a karşı manipülasyon mu yapıyor? Cardano’nun Charles Hoskinson’u, Ethereum’daki Günlerinden Bahsetti: Vitalik Rock Yıldızı Gibiydi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır