Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple’ın Ortağı Earthport, Kredi Kartı Devi Visa Tarafından Satın Alındı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple’ın Ortağı Earthport, Kredi Kartı Devi Visa Tarafından Satın Alındı
Ripple’ın Ortağı Earthport, Kredi Kartı Devi Visa Tarafından Satın AlındıAmerikan çok uluslu finansal hizmetler kuruluşu ve kredi kartı devi Visa Inc (NYSE:V)., İngiltere menşeli bir firma olan Earthport PLC ile ortaklık imzaladığını duyurdu. İki firmanın imzaladığı ortaklığa göre Visa, diğer firmayı 198 milyon pound karşılığında satın alacak.

Ripple daha önce 2014 yılında Earthport ile ortaklık imzaladığını duyurmuştu. Earthport söz konusu ortaklıktan sonra Ripple’ın sınır ötesi ödeme protokolünü kendi mevcut ödeme ağına entegre etmiş ve müşterilerin hem daha düşük likidite yönetim masraflarından faydalanmasını, hem de daha hızlı işlem yapmasını mümkün kılmıştı.

Visa ve Earthport arasındaki anlaşmanın, kripto para piyasası ile ilgili olan yanı sıra, bu durumun Ripple ve Visa arasında da bir ortaklık yaratabilme olasılığı olarak öne çıkıyor.

Great Gaspy isimli bir Twitter kullanıcısı, söz konusu satın almanın ”devasa bir gelişme” olduğunu vurguladı ve kripto para teknolojileri ile Ripple’ın herhangi bir anlık ödeme sorunu çekmediğini, bununla beraber Visa’dan olmayan özelliklere sahip olunduğunu vurguladı.

Başka bir Twitter kullanıcısı ise Visa’nın kolaylıkla bu ortaklığı bitirebileceğini ve bu durumun Ripple ile Visa’yı ortak haline getirmeyebileceğini vurguladı. Visa ile Ripple özellikle ödeme ağı konusunda rakip olarak görüldüğünden, Visa’nın yeni satın aldığı Earthport’un önceki Ripple ortaklığını bitirmesi de büyük bir risk olarak görülmekte.

Earthport özellikle 2018 yılında düşük işlem hacmi ve buna bağlı ekonomik koşullardan dolayı zor bir dönem geçirmişti ve bir çok kişi firmanın satılabileceğini vurgulamıştı.

Ripple’ın Ortağı Earthport, Kredi Kartı Devi Visa Tarafından Satın Alındı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple’ın Ortağı Earthport, Kredi Kartı Devi Visa Tarafından Satın Alındı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

QuadrigaCX, Resmi Olarak İflasını Açıkladı Cardano 6% düşüşle 0,045909 seviyesinin altına geriledi Charlie Lee, Litecoin’deki İflas İddialarına Açıklık Getirdi Monero Hashrate’i Hard Fork Sonrası İnanılmaz Bir Düşüş Yaşadı Analistlere göre, Ripple kritik bir hamleye hazırlanıyor Walmart, Ripple ortaklarıyla uluslararası bir para transferi pazarı geliştirecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır