Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC’in Yeni Kurulan Bölümü FinHub Bitcoin ve Kripto paraların Benimsenmesine Yardımcı Olmayı Amaçlıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC’in Yeni Kurulan Bölümü FinHub Bitcoin ve Kripto paraların Benimsenmesine Yardımcı Olmayı Amaçlıyor
SEC’in Yeni Kurulan Bölümü FinHub Bitcoin ve Kripto paraların Benimsenmesine Yardımcı Olmayı Amaçlıyor

© Reuters.  © Reuters.

SEC’in yeni kurulan bölümü FinHub . SEC bünyesinde yeni bir departman oluşturdu. Oluşturduğu yeni departman ile daha kripto dostu bir kimliğe büründü. Ayrıca bu adım SEC’in vereceği EFT onayını etkileyecek gibi !!!

SEC’in Yeni Kurulan Bölümü FinHubSEC bünyesindeki bazı kritik pozisyonlarda bir dizi düzenlemeye gitti. Bu düzenlemelerle birlikte SEC, daha kripto dostu bir hukuk sisteminin inşasına yolunda kararlı bir şekilde ilerliyor.

Bu da aslında, birkaç hafta önce SEC’in bazı Bitcoin EFT’lerine izin vermeyeceğini şeklinde çıkan söylentilere cevap niteliğindedir.

Ayrıca, geçtiğimiz günlerde, birkaç Amerikan milletvekili bir araya gelerek SEC’e bir tavsiye mektubu yazdılar. Bu mektupta SEC’den, kripto paralar ve Blockchain Teknolojisindeki varlıkların durumunun biran önce açıklığa kavuşturulması isteniyordu.

FinHub, Blockchain Dostu Bir SEC Olşturmak İçin İlk Adım mı!Milletvekillerinin gönderdiği mektubu takiben SEC, kripto, Blockchain, ICO’lar ve Fintech yeniliklerini desteklemek için yeni bir proje yapıldığını duyurdu. Proje FinHub olarak adlandırıldı. Kurulan Yeni bölüm, SEC’in Kripto Para Finansman Bölümününden, Kripto Piyasası Üst Düzey Danışmanı Valerie A. Szczepanik tarafından yönetilecek.

Birincil kaynağa göre, SEC Yönetim Kurulu Başkanı Jay Clayton, oluşturdukları yeni projenin bütün kripto paraların adeta merkezi olacağını belirtiyor. Bay Clayton bu programla ilgili iyimserliğini şöyle anlatıyor:

”SEC, ABD de bulunan yatırımcıların, kurumsal şirketlerin ve özel sermayelerin varlıklarını korumayı kendine ilke edinmiştir. Zaten SEC’in kuruluş taahhüdü oluşabilecek olumsuzluklardan piyasayı korumaktır. Hızla büyüyen kripto para piyasaları içinde bir düzenleme yapmamız gerekiyordu. Bizde bunun ilk adımı olarak FinHub diye yeni bir departman kurduk .Finhub, piyasaları çok yakından takip edecek ve bizlerin kripto paralarda ilgili yakın zamanda yapacağımız düzenlemelere ışık tutacak.”

Bayan Szczepanik konuşmasına şöyle devam etti:

“Acente genelinde SEC personeli, yeni ortaya çıkan teknolojileri anlamak vb konularda zorluk çekiyorlar. Bizde bu konu hakkında özelleştirilmiş bir birim açma kararı aldık. Bu birimde çalışacak insanların hepsi kripto para piyasaları ve blockchain teknolojisi hakkında uzman kişiler olacak. Bu şekilde herhangi birisi bu konu hakkında kurumumuza başvurduğunda, karşısında profesyonelleri bulacak.”

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC’in Yeni Kurulan Bölümü FinHub Bitcoin ve Kripto paraların Benimsenmesine Yardımcı Olmayı Amaçlıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İsviçre’li Varlık Yönetimi Firması Tiberius, Maden Destekli Token’in Piyasaya Çıkışını Geciktiriyor 0x ZRX Coinbase Pro’da Listelendi! Rus Polisi, Kripto Para Odaklı Saadet Zinciri Sahibini Tutukladı Tecrübeli analist: Altcoin’lerde büyük yükseliş bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir OTCXN Bünyesindeki Kripto Para Ağı Büyümeye Devam Ediyor Hong Kong Protestocuları Bitcoin Kullanıyorlar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır