Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC’in ICO Soruşturması, Ethereum Fiyatında Düşüş Meydana Getirdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC’in ICO Soruşturması, Ethereum Fiyatında Düşüş Meydana Getirdi
SEC’in ICO Soruşturması, Ethereum Fiyatında Düşüş Meydana Getirdi

© Reuters.  SEC’in ICO Soruşturması, Ethereum Fiyatında Düşüş Meydana Getirdi© Reuters. SEC’in ICO Soruşturması, Ethereum Fiyatında Düşüş Meydana Getirdi

Dün Ethereum fiyatı, ICO’lardaki muhtemel regülasyon korkusu nedeniyle 500 $’ın altına geriledi.

SEC Enformasyon Bölümü Eş Direktörü Stephanie Avakian, ajansın kayıt dışı ICO’larda bulunan düzinelerce kripto şirketini araştırdığını duyurdu ve bu haber sonrası dün Ethereum fiyatı 500 $ ‘ın altına düştü.

Bu hafta Washington DC’de düzenlenen bir Yatırım Danışmanı Derneği toplantısında Avakian, ajansın daha fazla tüketici korumasını sağlamak amacıyla ICO’lara uyumlu olmayan kripto şirketlerine karşı daha fazla önlem aldığını doğruladı.

25 Temmuz 2017’de SEC, bir DAO token raporunda, dijital varlıkların ABD yasaları kapsamında menkul kıymetler olarak kabul edildiğini ve dolayısıyla ilgili mevzuata tabi olduğunu belirtmişti. Bu raporda, bir ICO aracılığıyla token vermek isteyen herhangi bir kripto para ön satışı, bu ağır incelemeye tabii tutulan alandaki düzenleyici varlığını artırmak için SEC’e kayıt yaptırmalıdır.

Avakian şunları söyledi;

“Bu sanal işlemlerin arkasındaki yenilikçi teknoloji, yatırımcıları ve piyasaların bütünlüğünü korumak için tasarlanan düzenleyici çerçeveden menkul kıymet teklifleri ve işlem platformlarını muaf tutmuyor.”

Tokenmarket’e göre, bugüne kadar Ethereum blok zincirinde listelenen 630’dan fazla proje var. Bunların hepsi, ICO ile halka açık bir şekilde çıkarıldı. Bu son raporun sonuçları Ethereum topluluğunda yaygın bir bozulmaya neden oldu ve Ethereum fiyatı 24 saat içinde 601.68 $ ‘lık açılış fiyatından 460,75 $’ a kadar düştü. Ethereum dün toplamda %23.4 değer kaybetti.

Meydana gelen düşüş, Ethereum sahiplerinin bu soruşturmalar sonucunda ortaya çıkan yeni düzenlemelerden korkarak, Charles Hoskinson’ın bugün erken saatlerde attığı tweetin olası bir sonucu olarak görülüyor.

SEC’in bu son duyurusu, bu hafta Google’dan gelen tüm kripto para reklamlarının yasaklanacağı haberinden sonra, kripto topluluğuna ikinci bir darbe vurmuş oldu.

SEC’in açıklaması ardında artan destekle birlikte kripto piyasası, hükümet organları ve endüstri liderleri, token satış dolandırıcılığı ve hileli projeler üzerinde birlikte çalıştıklarından, ICO’lar üzerinde daha fazla düzenlemeye şahit olacağız.

SEC’in ICO Soruşturması, Ethereum Fiyatında Düşüş Meydana Getirdi isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC’in ICO Soruşturması, Ethereum Fiyatında Düşüş Meydana Getirdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Rusya, Yasal Düzenleme Öncesi Bitcoin Vergisini Uygulamaya Koyacak Coinbase Borsasında Endeks Fonu Ürünü Yayından Kaldırıldı Eylül Ayında Binance’de Liderlik Türkiye’nin Olacak! Ünlü analistten Litecoin fiyatı için kritik uyarı Kripto Para Piyasaları Düşüşle Kapandı! Profesör: Bitcoin Madenciliği Biterken Bitcoin Düşmeye Devam Edecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır