Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Korkutan İddia: Top 100 Kripto Para Borsasının Büyük Çoğunluğu Sahte Ticari Hacme Sahip

Ana Sayfa » GÜNCEL » Korkutan İddia: Top 100 Kripto Para Borsasının Büyük Çoğunluğu Sahte Ticari Hacme Sahip
Korkutan İddia: Top 100 Kripto Para Borsasının Büyük Çoğunluğu Sahte Ticari Hacme Sahip


2018 yılının başlarında devreye giren ve 2019 yılının başında bile hala varlığını sürdüren kripto para kışı, en çok kripto para borsalarına zor zamanlar yaşatmakta. The Tie tarafından yapılan araştırma da geçtiğimiz tarihlerde zaman zaman çıkan iddiaların bir benzerini ortaya attı ve birçok kripto para borsasının sahte ticari hacim ürettiğini vurguladı.

Tie araştırmasında özellikle top 100 kripto para borsasının %60’ının sahte ticari hacim ürettiği ve kullanıcıların bir çoğunun bilgi için CoinMarketCap kullandığını ve bunun yanıltıcı olabileceğini vurguladı. Similar Web kullanarak kripto para borsalarının internet sitelerinin görüntülenmesini de hesaba katan The Tie, bunu söz konusu borsaların ticari hacmi ile karşılaştırdı ve ziyaret başına ortalama hacmi ortaya koydu.

The Tie temel olarak Binance, Coinbase Pro, Poloniex ve Kraken gibi kripto para borsalarına odaklandı ve bunların ziyaret başına ortalama hacminin 591 dolar olduğunu ortaya koydu. Araştırmacılar BitMAX, Lbank, BW ve ZBG gibi kripto para borsalarının gerçek hacminin, belirtilen hacimden inanılmaz şekilde düşük olduğunu buldu.

Aşağıdaki kırmızı ile gösterilen borsaların rapor edilen ticari hacim beklenen ticari hacminden en az iki kat fazla. Daha iyi bir oran orantıya sahip borsalar ise yeşille gösterilmekte.

Korkutan İddia: Top 100 Kripto Para Borsasının Büyük Çoğunluğu Sahte Ticari Hacme Sahip isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Korkutan İddia: Top 100 Kripto Para Borsasının Büyük Çoğunluğu Sahte Ticari Hacme Sahip - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance Coin, Tether’i zorluyor: Yükselişin nedeni ne? CFTC Başkanı: Blockchain 2008’deki Krizin Etkilerini Hafifletebilirdi EOS 17% oranında geriledi Alex Krüger’den Bitcoin Boğalarına Müjde BTC, Ethereum, XRP, Litecoin, Bitcoin Cash, Stellar, EOS, Tron Fiyat Görünümü Faiz Kararı Sonrası Dolar, Euro, Bitcoin’de Son Durum Binance Dört Adet Tokeni Platformundan Çıkartıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır