Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC Yetkilisi: Bitcoin ETF’lerinin Onaylanması Gayet Muhtemel

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC Yetkilisi: Bitcoin ETF’lerinin Onaylanması Gayet Muhtemel
SEC Yetkilisi: Bitcoin ETF’lerinin Onaylanması Gayet MuhtemelABD‘deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) yetkililerinden Hester Peirce kısa bir süre önce kripto paralar hakkında konuştu. Peirce, yaptığı açıklamalarda Bitcoin ETF’lerine onay verilmesinin gayet mümkün olduğunu vurguladı.

Bitcoin ETF’si Mümkün

SEC bünyesinde görev alan ve kripto paralara karşı sergilediği ılımlı tavırla tanınan Hester Peirce, kısa bir süre önce “What Bitcoin Did” adlı bir yayına katıldı. Peirce, katıldığı yayın sırasında Bitcoin ETF’leri hakkında konuştu ve SEC’in bu ETF’lere onay vermesinin muhtemel olduğunu belirtti.

Winklevoss kardeşlerin yaptığı ETF başvurusu bundan bir süre önce SEC tarafından reddedildi. Peirce, SEC’in aldığı bu ret kararını eleştirerek kripto para topluluğuna kendisini sevdirmeyi başardı.

SEC, Bitcoin’in henüz yeteri kadar “gelişmiş” olmadığını savunarak çeşitli ETF başvurularını reddediyor. Peirce ise SEC’in bu konuda biraz fazla katı davrandığını, Bitcoin’e bir şans vermenin oldukça mantıklı olacağını düşünüyor.

Peirce her ne kadar kripto paralara karşı ılımlı yaklaşıyor olsa da “kripto para” ismini kullanarak para kazanmaya çalışan şirketler konusunda insanları uyarıyor. Peirce ayrıca bu şirketlerin bazen sanki yasalardan bağımsızlarmış gibi hareket ettiklerini belirtiyor:

“Yaptığınız işe ‘kripto para’ diyor olmanız yıllardır kullandığımız kuralları göz ardı edebileceğiniz anlamına gelmiyor. Ancak yine de bu gibi yeniliklere karşı biraz açık fikirli yaklaşmak gerekiyor.”

 Peirce, SEC’in kendisine gelen her bir ETF başvurusunu kendi özelinde incelediğini ve buna göre bir karar verdiğini belirtiyor. Dolayısıyla SEC, Bitcoin ETF’sine tam olarak ne zaman onay verir, bilinmiyor. Peirce’a göre yapılabilecek tek şey işleri akışına bırakmak.

SEC Yetkilisi: Bitcoin ETF’lerinin Onaylanması Gayet Muhtemel isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC Yetkilisi: Bitcoin ETF’lerinin Onaylanması Gayet Muhtemel - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD, Blockchain ile Seyahat Güvenliğini Arttırmayı Amaçlıyor ABD SEC Başkanı Jay Clayton Kripto Paraların Menkul Kıymet Olmadığını Onayladı Kripto Para ATM’leri Toplam Pazar Değeri 5 Yılda Yüzde 50 Artacak Bitcoin Fiyatının Bir Sonraki Durağı 7.000 Dolar Olabilir! Binance Platformdaki USDT Piyasasının Adını Değiştiriyor: Sabitkoin Piyasası Facebook’un Kripto  Parası Bankalar İçin Tehlike Arz Ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır