Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC Yetkilisi: Bitcoin ETF’lerinin Onaylanması Gayet Muhtemel

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC Yetkilisi: Bitcoin ETF’lerinin Onaylanması Gayet Muhtemel
SEC Yetkilisi: Bitcoin ETF’lerinin Onaylanması Gayet MuhtemelABD‘deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) yetkililerinden Hester Peirce kısa bir süre önce kripto paralar hakkında konuştu. Peirce, yaptığı açıklamalarda Bitcoin ETF’lerine onay verilmesinin gayet mümkün olduğunu vurguladı.

Bitcoin ETF’si Mümkün

SEC bünyesinde görev alan ve kripto paralara karşı sergilediği ılımlı tavırla tanınan Hester Peirce, kısa bir süre önce “What Bitcoin Did” adlı bir yayına katıldı. Peirce, katıldığı yayın sırasında Bitcoin ETF’leri hakkında konuştu ve SEC’in bu ETF’lere onay vermesinin muhtemel olduğunu belirtti.

Winklevoss kardeşlerin yaptığı ETF başvurusu bundan bir süre önce SEC tarafından reddedildi. Peirce, SEC’in aldığı bu ret kararını eleştirerek kripto para topluluğuna kendisini sevdirmeyi başardı.

SEC, Bitcoin’in henüz yeteri kadar “gelişmiş” olmadığını savunarak çeşitli ETF başvurularını reddediyor. Peirce ise SEC’in bu konuda biraz fazla katı davrandığını, Bitcoin’e bir şans vermenin oldukça mantıklı olacağını düşünüyor.

Peirce her ne kadar kripto paralara karşı ılımlı yaklaşıyor olsa da “kripto para” ismini kullanarak para kazanmaya çalışan şirketler konusunda insanları uyarıyor. Peirce ayrıca bu şirketlerin bazen sanki yasalardan bağımsızlarmış gibi hareket ettiklerini belirtiyor:

“Yaptığınız işe ‘kripto para’ diyor olmanız yıllardır kullandığımız kuralları göz ardı edebileceğiniz anlamına gelmiyor. Ancak yine de bu gibi yeniliklere karşı biraz açık fikirli yaklaşmak gerekiyor.”

 Peirce, SEC’in kendisine gelen her bir ETF başvurusunu kendi özelinde incelediğini ve buna göre bir karar verdiğini belirtiyor. Dolayısıyla SEC, Bitcoin ETF’sine tam olarak ne zaman onay verir, bilinmiyor. Peirce’a göre yapılabilecek tek şey işleri akışına bırakmak.

SEC Yetkilisi: Bitcoin ETF’lerinin Onaylanması Gayet Muhtemel isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC Yetkilisi: Bitcoin ETF’lerinin Onaylanması Gayet Muhtemel - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook’un Kripto Para Projesi Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Detay! Samsung Bitcoin’in Önündeki Duvarları Bu 3 Maddeyle Yıkacak Ripple’dan Valor İddialarına Cevap: Çok Komikmiş Fidye Yazılım ve Bir Kripto Para Borsası Arasında Korkutan Bağlantı! Turist Bitcoin: İran turizm sektöründe kripto paraları yasallaştırıyor Türkiye, Bitcoin’de dünyanın en aktif 10 ülkesinden biri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır