Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC Önümüzdeki Yıl “Dijital Varlıklara” Odaklanacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC Önümüzdeki Yıl “Dijital Varlıklara” Odaklanacak
SEC Önümüzdeki Yıl “Dijital Varlıklara” OdaklanacakABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC), önümüzdeki yıl yapmayı düşündüğü şeylerle ilgili yeni bir gündem yayınladı. Yayınlanan bu gündeme göre SEC, önümüzdeki yıl kripto paralarla ilgili daha kapsamlı araştırmalar yapmayı planlıyor.

ABD’deki kripto para sektörü önümüzdeki yıl birbirinden farklı gelişmelere tanıklık edecek. Bu gelişmeler arasında en çok öne çıkan şey Token Taksonomisi Yasası olabilir. Bu yasayla birlikte “dijital varlıklar” yeniden tanımlanmış olacak.

Token Taksonomisi Yasası, ABD’deki kripto para sektöründe an itibariyle belirsiz olan çoğu konunun açıklığa kavuşmasını sağlayabilir.

Ayrıca tüm bunların yanı sıra Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) konusu var. Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu, şu ana kadar Bitcoin ETF’si oluşturmak için yapılmış başvuruların büyük bir kısmını reddetti. Kripto para sektöründeki bazı isimler, SEC’in önümüzdeki yıl bu başvurulardan birini onaylayacağını düşünüyorlar.

Odak Noktası Dijital Varlıklar

SEC, önümüzdeki yıl yapmayı düşündüğü şeylerle ilgili bir duyuru yayınladı. Bu duyurudan bir kesit şu şekilde:

“Önümüzdeki yıl özellikle dijital varlıklara, sibergüvenliğe, bireysel yatırımcılar için önemli olan konulara, işlem ücretlerine, masraflarına ve çıkar çatışmalarına odaklanacağız.”

Kripto para sektöründeki uzmanlara göre bu gibi gelişmeler en azından ABD’deki sektörün ciddi anlamda büyümesini sağlayabilir.

Ayrıca NYSE’ın üst şşirketi olan ICE’ın da önümüzdeki yılın başında yeni bir kripto para borsası açmayı planladığını belirtmek gerekiyor. Bu gelişme de kripto para yatırımcılarını şimdiden heyecanlandıran şeyler arasında.

SEC Önümüzdeki Yıl “Dijital Varlıklara” Odaklanacak isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC Önümüzdeki Yıl “Dijital Varlıklara” Odaklanacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ödüllü Wall Street Analisti; Bitcoin için Oyun Bitti! Teknik Analiz Uzmanı Ahmet Mergen: İşler İyi Giderse Bitcoin’de Hedef 14.500 Dolar Bitcoin ve Altın Arasında Senkronizasyon BM’den Kritik Tespit: Kuzey Kore Borsalardan Milyarlarca Dolar Değerinde Kripto Para Çaldı Alanında Lider Birkaç Şirket Bir Araya Geldi, Hedef Yeni Bir Blockchain Platformu Endonezya Hükümeti Milyon Dolarlık Bir Blockchain Projesi Gerçekleştiriyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır