Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin Hükümeti Kripto Para Eylül Ayı Değerlendirmesi Yayınlandı! Lider Hala EOS Ancak BTC İlerlemeye Devam Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin Hükümeti Kripto Para Eylül Ayı Değerlendirmesi Yayınlandı! Lider Hala EOS Ancak BTC İlerlemeye Devam Ediyor
Çin Hükümeti Kripto Para Eylül Ayı Değerlendirmesi Yayınlandı! Lider Hala EOS Ancak BTC İlerlemeye Devam EdiyorÇin hükümeti ilk olarak Mayıs ayında başlattığı kripto para ve blockchain değerlendirme endeksinin ikincisini Haziran ayında, üçüncüsünü Temmuz ayında, dördüncüsünü Ağustosta ve en sonuncusunu da bugün yayınladı.

Söz konusu derecelendirmeler, Çin Elektronik Bilgi Endüstrisi Geliştirme Bölümü (CCID) tarafından derleniyor ve blockchain ağlarını toplam üç kritere göre değerlendiriyor: teknoloji,uygulanabilirlik ve yenilik. 

Geçtiğimiz dört ay  boyunca genellikle üç kriterden de düşük puan alan Bitcoin, sonunda top 10 arasına girebildi. Yayınlanan derecelendirme sonuçları raporunda, Bitcoin’in yükselmesi hakkında ise şu yorumda bulunuldu:

”Yenilik kriteri bakımından, Bitcoin’in yakın zamanda yaptığı kod güncellemesi 40.3’lik bir puan ile oldukça aktif oldu ve BTC’yi ileriye taşıdı… Daha önceki endekse kıyasla, en yenilikçi ilk 5 koin EOS, Bitcoin, Bitcoin Cash, Hcash ve Stratis oldu.”

EOS üst üste aylardır CCID kurumunun teknoloji konusunda favori kripto para birimi olmaya devam etse de, yaratıcılık kriteri konusunda önceki endekste 44.1 olan puanı, 36.7’ye gerilemiş ve bir nebze düşüş yaşamış.

Ancak görünüşe göre bir kripto para biriminin genel değerlendirmesi yapılırken en büyük pay teknoloji segmentine verilmekte.

”Temel teknoloji esas olarak piyasaya sürülen halka açık (block)chain’in teknik seviyesini değerlendirmektedir. Değerlendirme içerisinde fonksiyonlar, performans, güvenlik ve merkeziyetsizlik bulunmakta. Kapsamlı değerlendirmenin %65’lik kısmı temel teknolojiye ayrılır.”

Endekse giriş yapmayı başaran ve yakın zamanda kendi ana ağını sonunda piyasaya süren Tezos da, ilgi çeken kripto para birimleri arasında yer almakta.

Çin Hükümeti Kripto Para Eylül Ayı Değerlendirmesi Yayınlandı! Lider Hala EOS Ancak BTC İlerlemeye Devam Ediyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin Hükümeti Kripto Para Eylül Ayı Değerlendirmesi Yayınlandı! Lider Hala EOS Ancak BTC İlerlemeye Devam Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Reuters: Bitcoin almazsan Monero al Hindistan Hükümeti Destekli Program Kripto Para ve Blockchain Dersi Verecek! XRP Destekli Banka, Bono, Tahvil ve Türev Ürünler Gibi Enstrümanlar için Ripple Teknolojisini Araştırıyor Dondurulmuş Ethereum Tespiti Stellar Lumens %10,83 Değer Kaybetti Waves dApp Pazarına Hızlı Bir Giriş Yaptı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır