Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC Dijital Para ve ICO Sektörlerini Takip Etmeye Devam Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC Dijital Para ve ICO Sektörlerini Takip Etmeye Devam Ediyor
SEC Dijital Para ve ICO Sektörlerini Takip Etmeye Devam EdiyorABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para sektörünü daha da yakından takip etmeye başladı. SEC bundan böyle Bitcoin ile işlem yapan veya yapmaya olanak tanıyan yatırım şirketlerine ve borsalara odaklanacak.

SEC’den Yeni Hamle

SEC’nin kripto para sektörüne yönelik şu ana dek atmış olduğu adımlar, kurumun bu sektörü olabildiğince temkinli bir şekilde düzenlemek istediğini gösteriyor. SEC her ne kadar sektöre yönelik çok olumlu sayılabilecek bir karar almamış olsa da kurumun aynı zamanda kripto paraları yasaklama gibi bir karar almadığını da unutmamak gerek.

ABD’de kripto para sektörünü kapsayan detaylı bir yasal sistem bulunmuyor ancak SEC sektörü her geçen gün incelemeye devam ediyor. SEC’in ayrıca sektördeki yasa dışı yatırım şirketlerine karşı çeşitli yaptırımlar uyguladığını biliyoruz. Kurumun bu aşamadaki öncelikli amacı sektörü bu gibi yasa dışı şirketlerden olabildiğince arındırmak. SEC bu amaç doğrultusunda artık dijital varlık borsalarını ve yatırım şirketlerini de takip edecek.

Geçmiş Olaylar

SEC’nin en çok odaklandığı alanlardan birisi ICO piyasası. SEC günümüzde ICO piyasasında aktif olup menkul kıymet yasalarını ihlal eden pek çok şirket olduğunu düşünüyor. Geçmişte Crypto Asset Management LP gibi ‘yatırım firması’ olarak kayıtlı olmayan şirketlerin gün yüzüne çıkması SEC’nin bu düşüncesini güçlendiriyor.

SEC’nin sektördeki olumsuz faktörleri ayıklamak için çaba sarf etmesi uzun vadede sektör için olumlu sayılabilir. Tabii kurumun aldığı kararlarda zaman içerisinde ne gibi bir değişiklik olur bilemiyoruz.

SEC Dijital Para ve ICO Sektörlerini Takip Etmeye Devam Ediyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC Dijital Para ve ICO Sektörlerini Takip Etmeye Devam Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Piyasalarında Son Durum Trump’ın çok konuşulan tweet’i Bitcoin için ne anlama geliyor? Kripto Para Borsası Gate.io, Ethereum Classic’e Yapılan Yüzde 51 Saldırısını Onayladı ve Fonları Ödeme Vaadinde Bulundu Hacker’lar Binance’in çalıntı Bitcoin’lerinin izini yok ediyor! Resmileşti: Bitcoin’de Tarihin En Büyük Ayı Piyasası Yaşanıyor, Bundan Sonra Ne Olacak? Japonya’daki Belirsiz Kripto Para Düzenlemeleri Açıklığa Kavuşuyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır