Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC başkanından ICO piyasasını rahatlatan açıklama!

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC başkanından ICO piyasasını rahatlatan açıklama!
SEC başkanından ICO piyasasını rahatlatan açıklama!

© Reuters. © Reuters.

SEC başkanından ICO piyasası için güzel haberler geldi. Başkan Jay Clayton ilk kez belki de ICO’ların sermaye toplama açısından faydalı yönlerinden söz etti.

SEC başkanından ICO hakkında iyi sözler!Geçen hafta yaptığı bir konuşmada SEC başkanı Jay Clayton, 2018 gelişmelerini özetledi ve 2019 planlarından bahsetti. ICO’lar ile ilgili olarak şu ana kadar çok sert tavır takınan SEC komisyonunun başkanı Clayton’ın ağzından ilk kez güzel sözler duydu kripto para piyasası. Clayton, ICO’ların girişimciler ve diğerleri açısından sermaye toplamak için çok etkili bir yol olabileceğinden söz etti. Ancak başkan menkul kıymetler ile ilgili geçerli olan kuralların ICO’lar için de uygulanacağından söz etmeden geçemedi.

“ ICO’ların yapısı bizim temel prensiplerimizi değiştiremez. Bir menkul kıymet teklifi varsa orada uyulması gereken kurallarımız da vardır”

Konuşmasının devamın da SEC başkanı blockchain ve kripto varlıklara üzerinde oldukça yoğunlaştıklarını ve bu konuda önemli oranda vakit harcadıklarını belitti. Başkana göre kriptolar ve blokchain gelecek yılda gündemde olmaya devam edecek.

Clayton sözlerinin devamında:

“ Dijital varlıklarla ve ICO piyasası ile ilgili olarak bir takım endişelerimiz var. Bu piyasa devam ettiği sürece gittikçe daha az yatırımcı güvenliği söz konusu oluyor. Daha fazla sahtekarlık ve manipülasyon ortamı oluşuyor.Geleneksel vadeliler ve sabit gelir piyasaları daha güvenli”

Tabii ki başkan bu endişelerini ilk kez dile getirmedi. Daha önce de defalarca bu konudaki kuşkularını ifade etmişti

“Bireysel yatırımcıların gördüğü fiyatlar güven duydukları fiyatlar olmalı. Manipülasyondan uzak fiyatlar. Dikkat edin volatiliteden demiyorum, manipülasyondan uzak fiyatlar olmalı”

SEC başkanı Clayton geçen hafta kripto piyasalarında ki fiyat manipülasyonunu önlemek için iki tane çift taraflı tasarı sundu. Tasarı CFTC ( Emtia Vadeliler Ticaret Komisyonu) ve diğer mali denetim kurumlarına daha iyi bir kripto düzenlemesi amacıyla bir yol haritası çıkarmalarını öneriyor. Böylelikle yatırımcıların korunması amaçlanıyor, hem de Amerikanın finansal teknoloji alanında ki rolünün güçlenmesi hedefleniyor. Konuşmasında Clayton, SEC’in yeni başlattığı Finhub(Finansal Teknoloj ve Yenilik Merkezi)’dan bahsetti. Kripto ile çalışanlar da dahil olmak üzere finansal teknoloji girişimlerine, ürünlerinin yasal bir şekilde uygulanması için imkan sağlayan bir oluşum olacak.

“Finhub ve diğer etkinliklerin de ortaya koyduğu gibi, kapılarımız yenilik için çalışan ve kanunlara uygun olarak sermaye toplamak isteyen herkese açıktır”

SEC başkanının bu açıklamaları ICO topluluğunun içini rahatlatmış olmalı. Etkilerini yakın zamanda piyasada görebiliriz.

Amerikalı akademisyenlerden SEC’e çağrı

SEC yöneticisinden Bitcoin ETF hakkında sert uyarı

SEC baaşkanı kripto para uygunluk şartlarını açıkladı

Kaliforniya mahkemesi SEC’e dur dedi

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC başkanından ICO piyasasını rahatlatan açıklama! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

OKEx İki Yeni İtibari Parayı Desteliyor: Sterlin ve Baht Litecoin (LTC) Fiyatı Yüzde 17 Arttı! Bitcoin madencileri iflas ediyor: Peki bu durum ne zaman son bulacak? Ripple CEO’su: Bitcoin Blockchain’i, XRP Ledger’dan Daha Merkezi Tom Lee’den son dakika Bitcoin öngörüsü Bitcoin’in düşüşü, 207 milyon dolarlık pozisyonun tasfiyesine yol açtı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır