Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Robinhood Kripto Para Uygulaması Sırrını Açıkladı – Olay Tasarımda

Ana Sayfa » GÜNCEL » Robinhood Kripto Para Uygulaması Sırrını Açıkladı – Olay Tasarımda
Robinhood Kripto Para Uygulaması Sırrını Açıkladı – Olay Tasarımda

2/2


2/2


Robinhood belki de 2018 yılında kripto para sektöründe oransal açıdan en çok büyüme kaydeden uygulamalarından bir tanesi konumunda. Platform alım satım işlemlerini pürüzsüz ve herhangi bir komisyon almadan yapması ile son zamanlarda ciddi bir kullanıma sahip oldu. Kullanıcılar arasında en büyük dağılım ise genç nüfusa ait. Robinhood yakın zamanda kendi twitter hesabından alım satım sistemini daha kolay ve erişilebilir yapma sırrını açıkladı.

Firmanın baş tasarımcısı Alex Bond, yakın zamanda yaptığı bir röportajda, özellikle genç kitleyi çekmek için neler yaptığını anlattı. Bunun yanı sıra finansal sistemler için tasarım yapmanın hayallerinden birisi olmadığını da vurguladı. Yine de, Robinhood’un altında yatan fikir Bond için uygundu ve sadece bu yüzden teklifi kabul edip firma ile çalışmaya başladı.

Bond’a göre Robinhood’un kilit noktası Sartorial tasarım modeli. Başarılı tasarımcıya göre altta yatan renkler ve modeller, bir kişinin ne yapıp ne yapmayacağını ciddi anlamda etkileyebilir. Bond açıklamasının devamında bir borsa tasarımının kullanıcının alım satım yapmak istemesinden, alım satımın kendilerine göre olmadığına kadar düşüncelere dalmasına neden olabildiğini vurguladı.

Yani aslında Robinhood’un bu kadar çok y kuşağı üyesine hitap etmesinin sebebi, onlara yönelik yapılan borsa tasarımı. Tabii ki komisyonsuz işlem olayını da unutmamak gerek. Hatta sadece bu sebepten ötürü, Robinhood’un başı geçtiğimiz günlerde kullanıcı bilgilerini satıyor diye anılmaya başlamıştı ancak daha sonra borsadan konu ile ilgili açıklama yapıldı.


İlgili haber:
İddia: Komisyon Almayan Kripto Para Borsası Robinhood, Kullanıcı Verilerini Yüksek Fiyattan Satıyor

Robinhood Kripto Para Uygulaması Sırrını Açıkladı – Olay Tasarımda isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Robinhood Kripto Para Uygulaması Sırrını Açıkladı – Olay Tasarımda - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Huobi Kripto Para Borsası, Cebelitarık Lisansını Sonunda Aldı! 300 Yıllık Saat Üreticisi, Kripto Para Cüzdanı İçeren Saat Üretecek! Bitcoin 3.700 Dolara Düştü! John McAfee’nin Hayatı Film Oluyor! Ukraynalıların Kripto Gelirlerinin Yüzde 19.5’ini Vergi Olarak Ödemesi ”Tavsiye Ediliyor” Dev İspanyol Bankası BBVA, Blockchain Üzerinde Porsche Holding’e 150 Milyon Avroluk Kredi Verdi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır