Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC Başkanı Jay Clayton: Bitcoin Menkul Kıymet Değil, ICO Menkul Kıymet

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC Başkanı Jay Clayton: Bitcoin Menkul Kıymet Değil, ICO Menkul Kıymet
SEC Başkanı Jay Clayton: Bitcoin Menkul Kıymet Değil, ICO Menkul Kıymet

© Reuters.  © Reuters.

ABD, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton, ICO’ların menkul kıymet olabilecek olduğunu ancak daha önce yaptıkları açıklamalarda belirttikleri ile Bitcoin’i bir menkul kıymet olmadığını ve olamayacak olduğunu açıkça belli etmiş olduklarını ifade etti. Kripto para birimlerinin bir süredir yaşadığı kötü süreç dolayısı ile SEC tarafından yapılacak açıklamaların olumlu olması halinde yükselişlerin başlayabilecek olduğu bekleniyordu. ICO konusunda açıklama yapan Clayton’un Bitcoin ETF’si konusunda ise düşünecek olduklarını açıklaması piyasadaki boşluğu daha fazla arttırdı.

Bitcoin sahiplerinin korkusu: ETF
Bitcoin sahiplerinin en büyük korkusu olan ETF’nin yakın zamanda yapılması beklenmiyor. 2020 yılı veya 2019 yılının hedef gösterildiği ETF ile ilgili olarak ABD, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton, bazı çekinceleri olduğunu ve bu çekinceler dolayısı ile Bitcoin ETF’si konusunda henüz karar veremediklerini ve tarih olarak belirli tarih veremeyecek olduklarını açıkladı. SEC tarafının ETF konusundaki değişik açıklamaları piyasada tepkilere sebep olurken, bazı yatırımcılara göre ise SEC tarafından ETF konusunda karar verilmemesi piyasanın daha uzun süre kendisini toparlaması için süresinin olması demek.

Bu içerik bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC Başkanı Jay Clayton: Bitcoin Menkul Kıymet Değil, ICO Menkul Kıymet - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Buterin’den Sharding Floodu: Yeni Sistem Bin Kat Daha Efektif Olacak Bitcoin fiyatında yeni 2019 zirvesi Twitch, Bitcoin Ödemelerini Yeniden Aktif Hale Getirdi Kripto para araştırma şirketinden Bitcoin’deki milyon dolarlık soruya yanıt Önemli Bitcoin Hizmet Platformu Kapanacağını Açıkladı! Filipinler Tabanlı UnionBank’tan, Kripto Para ATM’si Hamlesi Geldi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır