Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC Başkanı: Eğer Kurallara Uyulursa, ICO’lar Sermaye Toplamak İçin ”Verimli Bir Yol” Olabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC Başkanı: Eğer Kurallara Uyulursa, ICO’lar Sermaye Toplamak İçin ”Verimli Bir Yol” Olabilir
SEC Başkanı: Eğer Kurallara Uyulursa, ICO’lar Sermaye Toplamak İçin ”Verimli Bir Yol” Olabilir

2/2


2/2


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Jay Clayton, çok fazla eleştirilere maruz kalan ve SEC tarafından da adeta ‘avlanan’ ICO projeleri hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.

Clayton, geçtiğimiz hafta yaptığı bir konuşmasında, SEC’in 2018 yılında yaşadığı süreci anlattı ve 2019 yılındaki yol haritalarına dair çeşitli ipuçları paylaştı. Clayton söz konusu açıklamasında, ”ben ICO’ların girişimciler ve diğerleri için sermaye toplama konusunda verimli bir yol olabileceğine inanıyorum” ifadesi ile ilk dijital para arzı projelerine karşı olan görüşünü paylaştı.

Ancak temkinli olmayı da elden bırakmayan başkan, bunun olması için menkul kıymet yasalarının ve gerekliliklerinin takip edilmesi gerektiğini de vurguladı.

”ICO’nun kendine özgün teknolojik doğası, bir menkul kıymet arz edildiğinde, bizim menkul kıymet yasalarımızın takip edilmesi gerektiği temel noktasını değiştirmez.”

Başkan açıklamasının devamında SEC’in ve komisyon çalışanlarının blockchain ve kripto para birimlerine odaklanma konusunda ”ciddi bir zaman harcadığını” belirtirken, bunun 2019 yılında devam etmesini beklediğini de aktardı ve, ”bunların geleneksel hisse senedi ve sabit gelir piyasalarında olandan daha az yatırımcı korumasına sahip olduğu” konusunda da çeşitli endişelerin dile getirildiğini belirtti.

Görünüşe göre ABD’nin finansal regülatörü SEC, ICO projelerine karşı ele aldığı sert tutumu 2019 yılında da devam ettirecek. SEC geçtiğimiz tarihlerde birden fazla ICO projesine ‘ceza kesmenin’ yanı sıra, Floyd Mayweather ve DJ Khaled gibi isimlere de zor günler yaşatmıştı.


İlgili haber:
SEC, Ünlü Boksör Floyd Mayweather ve DJ Khaled’i, Yasa Dışı ICO Reklamından Suçlu Buldu

SEC Başkanı: Eğer Kurallara Uyulursa, ICO’lar Sermaye Toplamak İçin ”Verimli Bir Yol” Olabilir isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC Başkanı: Eğer Kurallara Uyulursa, ICO’lar Sermaye Toplamak İçin ”Verimli Bir Yol” Olabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD’deki ilk fiziksel Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri piyasaya sürüldü Balinalar Bitcoin fiyatlarını sallamaya mı hazırlanıyor? XRP Yükseliyor! Fiyat 0.50 Doları Geçti ve Artmaya Devam Ediyor Bitcoin, ETH, XRP İvmelendi; Bu Altcoin ise Yüzde 80 Sıçradı! Sequoia India, ”Sahte Haberler” İle Mücadele Eden Startup’a 3 Milyon Dolar Fon Topladı! Teksas Eyaleti Sabitkoinleri ‘Para’ Olarak Sınıflandırmayı Düşünüyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır