Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC Başkanı Clayton: ETF Konusundaki Çekincelerimizi Açıkça Belirttik

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC Başkanı Clayton: ETF Konusundaki Çekincelerimizi Açıkça Belirttik
SEC Başkanı Clayton: ETF Konusundaki Çekincelerimizi Açıkça BelirttikABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton, geçtiğimiz gün CNBC’deki bir programa katılarak ICO’lar hakkında konuştu.

Clayton’dan Açıklamalar

SEC Başkanı Jay Clayton geçtiğimiz gün CNBC’deki bir programa katılarak ICO sektörü hakkında konuştu.

SEC bundan kısa bir süre önce Airfox ve Paragon aldı şirketlere düzenledikleri ICO’lar nedeniyle ceza kesti. Clayton, kesilen bu cezaları anımsatarak ABD’de ICO düzenlemeyi düşünen şirketlerin SEC kurallarına uymaları gerektiğini belirtti.

SEC’in Airfox ve Paragon’a kestiği cezaların haklılığını vurgulayan Clayton, bu şirketlerin SEC’e kayıt yaptırmadıklarını ve yasalara uyum sağlamadıklarını belirtti.

Menkul Kıymet Tokenlar

ABD’deki SEC ve Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), Bitcoin’in menkul kıymet olmadığı konusunda hemfikirler. Ancak bu kuruluşlar Bitcoin’i menkul kıymet olarak değerlendirmiyor olsalar da çoğu tokenın menkul kıymet olduğunu düşünüyorlar. Clayton’ın bu konu hakkındaki yorumu şu şekilde:

“Bence Bitcoin’in menkul kıymet olmadığını açıkça belirttik. Ama gördüğünüz, duyduğunuz ICO’ların çoğu aslında menkul kıymet.”

ETF Konusu

ABD’deki birkaç şirket Bitcoin ETF’si (borsa yatırım fonu) oluşturabilmek için SEC’e başvuruda bulundular. SEC ise bu başvuruların ciddi bir kısmını çeşitli uyumsuzlukları gerekçe göstererek reddetti.

Clayton’a katıldığı program sırasında Bitcoin ETF’leri hakkında da soru soruldu ancak Clayton bu konuda pek detaylı bir yorum yapmadı. SEC’in Bitcoin ETF’leri hakkındaki görüşlerinin zaten kamuyla paylaşıldığını belirten Clayton, şöyle ekledi:

“Herhangi bir zaman filan vermeyeceğim ama Bitcoin ETF’leri konusundaki çekincelerimizi zaten açık bir şekilde belirttik.”

SEC Başkanı Clayton: ETF Konusundaki Çekincelerimizi Açıkça Belirttik isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC Başkanı Clayton: ETF Konusundaki Çekincelerimizi Açıkça Belirttik - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance Coin (BNB) Rekor Kırdı, En Çok O Kazandırdı! Bitcoin 10.000 Dolar Endişesi Yaşatıyor! Seçim kampanyasında Rus muhalif lider yüzlerce Bitcoin topladı Kripto Para ‘Düşmanı’ Nouriel Roubini’nin Hedefi Bu Sefer Blockchain Oldu! Yatırım Devi Fidelity, ”Yıl Sonuna Kadar” Kripto Ürünlerini Piyasaya Sürecek JP Morgan Stratejisti: Wall Street’in Bitcoin’e Olan İlgisi Artabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır