Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC 9 Bitcoin ETF Kararını 5 Kasım’dan Sonra Açıklıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC 9 Bitcoin ETF Kararını 5 Kasım’dan Sonra Açıklıyor
SEC 9 Bitcoin ETF Kararını 5 Kasım’dan Sonra Açıklıyor

© Reuters.  © Reuters.

Kripto piyasasının merakla beklediği Bitcoin ETF kararı için tarafların son savunmalarını yapacakları tarih 5 Kasım. SEC’in, tarafları dinledikten kısa bir süre sonra 9 Bitcoin ETF ile ilgili mütalaasını açıklaması bekleniyor.

Komisyon Başvuruları Tekrar Gözden GeçirecekAğustos sonunda çıkan haberler, SEC‘in daha önce reddedilen Bitcoin (BTC) ETF kararlarının tekrar gözden geçirdiğini iddia etmişti. Büyük bir heyecan yaratan gelişme sonunda gerçek ortaya çıktı. Olay tamamıyla Komisyon’un bazı görevlerini personeline devretmesi nedeniyle yapılan reddetmeler ile ilgiliydi.

Komisyonda görev yapan yetkililer, komisyon adına hareket etmiş ve hatırlayacağınız üzere 9 Bitcoin ETF başvurusunu reddetmişti. Ancak, komisyonun çalışma prensipleri ile alakalı sonradan eklenen düzenlemeler sebebiyle SEC daha önce verilen kararları gözden geçirme yetkisine sahip oldu..

Son Tarih 26 Ekim miydi?Kısa bir süre sonra SEC Komisyonu, BTC ETF’lerini incelediğini duyurmuştu. Ancak kim tarafından uydurulduğu belirlenemeyen bir 26 Ekim tarihi ortaya çıktı. Güya SEC, Bitcoin ETF kararı ile ilgili görüşünü bu tarihte açıklayacaktı. Bu tarih birçok yatırımcı ve kripto meraklısında büyük bir beklenti oluşturmuştu. Ama kazın ayağı öyle değildi. Yani 26 Ekim tarihi basının uydurduğu tamamen asparagas bir haberdi.

Savunmalar için Son Son Tarih 5 KasımSEC, Direxion (5), GraniteShares (2) ve ProShares (2) tarafından yapılan ETF başvurularını tekrar değerlendirmek için ilgili tarafların yapacakları son savunma tarihini 5 Kasım olarak belirledi. SEC, bu tarihe kadar lehte veya aleyhte sunulacak olan bütün belge ve ifadeleri değerlendirecek.

431 No’lu Uygulama Kanunu uyarınca 5 Kasım 2018 tarihine kadar herhangi bir taraf, yetki verilen otoriteye karşı ETF hakkında daha önce verilen eylemi desteklemek veya buna karşı çıkmak için bir beyanda bulunabileceği belirtilmektedir.

SEC’in Bitcoin ETF Kararı 5 Kasım’dan Hemen Sonra GelebilirSavunmalar için son tarihin 5 Kasım olduğu göz önünde bulundurulduğunda, SEC’in teklif edilen tarihten kısa bir süre sonra bir açıklama yapacağını varsayabiliriz.

Sonuçta SEC, yukarıda bahsedilen 9 Bitcoin ETF başvurusu için bir karar vermek için toplanmış olacak. Bu durumda 5 Kasım’dan sonraki herhangi bir günde ETF bombası patlayabilir. Bu nedenle, kripto yatırımcılarının haftalık alım satım stratejilerini planlarken bunu dikkate almaları tavsiye ediyorum. Karar olumlu olursa, ki ben birçok kişi gibi öyle umut ediyorum, Bitcoin için yepyeni bir süreç başlayabilir.

Açıklanması beklenen Bitcoin ETF’leri hakkındaki düşünceleriniz neler? Onaylayacaklarını düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı bekliyorum.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC 9 Bitcoin ETF Kararını 5 Kasım’dan Sonra Açıklıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coinbase, Cüzdanları Google Drive ve iCloud’a Yedekleme Özelliği Getirdi Ran Neuner BTC ve BCH yatırımcılarını Ripple’a yatırım yapmaya davet etti Bitcoin Kriz Gördü mü? Krizlerde Ne Yapıyor? Ekonomi Gazetecisi Erkan Öz Cevapladı! Overstock, Ohio Eyaletinde Bitcoin İle Vergi Ödeyecek İlk Ulusal Şirket Olacak! “Bitcoin Fiyatlarına Takılmayın, Bu Uzun Soluklu Bir Koşu ve Gelecek Parlak” 8 bini görebiliriz: İki analistin kısa vadeli Bitcoin tahmini

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır