Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin, Hint Mahkemesi Hükümetten Kripto Raporu İsterken, Sakin

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin, Hint Mahkemesi Hükümetten Kripto Raporu İsterken, Sakin
Bitcoin, Hint Mahkemesi Hükümetten Kripto Raporu İsterken, Sakin

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto para fiyatları Cuma günü sakin kaldı. Hindistan’da bir mahkeme, hükümete bir kripto raporu göndermesi için iki hafta verdi.

Bitcoin %0,10 düşüşle 6.518,20 dolara geriledi.

Kripto paralar genel olarak sakin iken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi bu haberi yazarken, 209 milyar dolar seviyesinde. Ethereum %0,23 artışla 205,11 dolara yükseldi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan XRP, %0,27 değer kazanarak 0,46397 dolar olurken, Litecoin %0,05 azalarak 52,747 dolar oldu.

Hindistan Yargıtay’ı, Hindistan Merkez Bankası tarafından yasaklanan dijital döviz bankacılığına karşı bir davada, rapor göndermesi için hükümete iki hafta verdi.

Yüksek mahkeme, alternatif para birimi alanını anlamak ve düzenleyici önlemler önermek için kurduğu komite bulgularını, hükümetten defalarca rapor etmesini istedi.

Hint kripto borsası Wazirx CEO’su Nischal Shetty’nin Bitcoin.com’a anlattığına göre, “konu bugün duruşmada kısaca gündeme geldi. Sonunda davada bir ilerleme oldu.”

Nischal, “Hindistan hükümeti daha önce, bu alanı anlamak adına bir kripto komitesi kurmuştu. Yüksek mahkeme hükümetten bu komite raporunu göndermesini istedi,” dedi.

Komite başkanı raporun Eylül ayında yayınlanmış olacağını söylemişti ancak bunu sonlandırmak yılın sonlarını bulabilir.

Bir Yargıtay bilgisine göre, bir sonraki duruşma 20 Kasım’da yapılacak.

Merkez bankasının kripto bankacılık yasağı, işini yapmaya devam etmekte zorlanan ülkedeki dijital borsalar için majör problemlere yol açtı.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin, Hint Mahkemesi Hükümetten Kripto Raporu İsterken, Sakin - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Eski IMF Ekonomisti ve Civic CEO’su: Bitcoin’de Nükleer Kış Kapıda! Dünyanın En Büyük Madencilik Tesisi Kuruldu Bakkt Platformu CEO’su İddialı Konuştu: Kripto Para Piyasası Devrime Hazır Olsun Kripto para piyasası güncellemesi: Ölü kedi teorisi gerçeğe döndü Japonya’nın önde gelen borsasından XRP atağı İki popüler analistten Ripple tahmini: “2020’ye 10 doların üstünde gireceğiz!”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır